Yeni Twitter Logosu

Twitter logosunun üzerinde ufak tefek değişiklikler yapmış. Çoğu kullanıcının dikkatini bile çekmemiş bu yenilik ki geçen günlerde koyu bir sohbet ortamında söylediğimde "Ha! Ciddi misin? Ne zaman değiştirdi yahu!?" gibisinden tepkilerle karşılaşınca detaylı bir şekilde inceleyip anlatmaya karar verdim.

Twitter logosunun üzerinde ufak tefek değişiklikler yapmış. Çoğu kullanıcının dikkatini bile çekmemiş bu yenilik ki geçen günlerde koyu bir sohbet ortamında söylediğimde "Ha! Ciddi misin? Ne zaman değiştirdi yahu!?" gibisinden tepkilerle karşılaşınca detaylı bir şekilde inceleyip anlatmaya karar verdim.Çoğu kişi için bu değişiklerinin pek bir anlamının olmamasının yanında Twitter için her değişiklik çok büyük anlamlar ifade ediyor. 6 yıllık emektar kuş artık yenisiyle karşımızda olacak.

Hayırlısı diyelim ve bu değişikler nedir beraber bakalım;

[*] Yeni logo eskisine göre daha basit bir geometriye sahip. Üç adet çemberden oluşmuş, bu üç çemberde twitter ve sosyal ağ içerisindeki etkileşimi simgeliyor.

[*] Rengi biraz daha koyu tonlardan mavi olmuş. Doğru bir seçim; koyu tonlar her zaman daha çok dikkat çeker.

[*] İlk gözlere çarpan biraz burnunun kalkmış olması. Artık daha dik kafalı bir duruş sergileyecek sanırım.

[*] Yeni logoda maskot biraz daha incelmiş, gençleşmiş.

Anladığımız kadarıyla twitter artık gençlik çağına girdiğini, kendisini bundan sonra daha dik başlı, özgürlükten yana, umut veren ve limitsiz potansiyelini ortaya koyacağını anlatıyor.

Biraz daha açık anlatmak gerekirse; Üç tel kalmış saçlarının artık bir anlamı kalmadığını ve yeniliğe ayak uydurmak gerektiğini düşünerek kafayı kazıtmış. Göbekli şişman iken vücut yapıp tam anlamıyla fit bir görünüme kavuşmuş. Bununla kalmamış birde yaza ayak uyduralım diyerekten solaryuma girip koyulaşmış, yaza daha uygun bir imaj değişikliğine gitmiş twit kuşu. Daha dik başlı bir şekilde yoluna devam ediyor. Bizde kolay gelsin diyor ve bir sonraki yazıda görüşmek üzere diyoruz.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git