Yeni Bir Mecra Google+

Google+ ile ilgili bu yazımızda yeni bir mecra olan Google+ 'ya ışık tutuyoruz.

Yeni Bir Mecra Google+

Gün geçmiyor ki sosyal iletişim ağlarına bir yenisi daha eklenmesin. Bunlardan biri de Google'ın davetiye sistemini deaktif edip herkesin üye olarak kabul edildiği GOOGLE+ uygulaması.

Google+ Arayüzü

Google+, Gmail'i olanlar için bir çok yeniliği kendisi tamamlıyor. Şöyle ki, Gmail üyesi iseniz bütün Gmail bilgileriniz Google+ üye olma ekranında otomatik beliriyor ve Gmail ile Google+'ı aynı anda kullanabiliyorsunuz.

Pratik bir arayüz ile bizi karşılayan Google+'da sağ tarafta, Çevreleriniz, Öneriler, Davetiye, Mobil olun gibi kısımlar yer alırken, sol tarafta ise akış ve Gmail ile Google+'daki online arkadaşlarınız ile sohbet edebileceğiniz kısım bulunuyor.Google+ PROFİL

Yayınlar, Hakkında, Fotoğraflar, Videolar, +1'ler, Buzz diye sıralanmış.

Yayınlar: Google+'da paylaştıklarınızın olduğu yer.

Hakkında: Sizin ile ilgili bilgilerin yer aldığı kısım.

Fotoğraflar: Çektiğiniz ya da çekildiğiniz fotoğrafların albüm olarak sıralandığı yer.

Videolar: Yüklediğiniz ya da paylaştığınız videoların yer aldığı yer.

+1'ler: Çeşitli sitelerde +1 verdiğiniz paylaşımların yer aldığı kısım.

Buzz: Buzz da paylaştıklarınız yer aldığı kısım.

Google+ ÇEVRELER

Burası sanal çevrenizde bulunan kişilerin otomatik sıralandığı yer. Burada dilediklerini seçip altta bulunan kutucuklara sürükleyip bırakabilirsiniz, dilerseniz kendiniz bir kutu oluşturabilirsiniz.

Google+ MOBİL

Google+; Android, iPhone, Blackberry, Nokia, Symbian, Windows Mobile tarafından desteklenmektedir.

Ayrıca "m.google.com/plus" adresinde mobil olarak takipte kalabilirsiniz. Yalnız şu anda sadece İngilizce olarak hizmet vermektedir.

DİÐER SOSYAL SİTELERLE ENTEGRASYONU

Şu anda böyle bir hizmet Twitter için var, fakat destek sağlamıyor. Yani Twitter'da paylaştıklarınız yayımlanmıyor. Üçüncü parti bir programla bağlanıp diğer bütün siteleri bağlayabiliyorsunuz, ama inanıyorum ki, Google+ ileride başka bir programa gerek kalmadan bu hizmeti de başarıyla sunacaktır.
  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 9 yıl önce
Gerçekten mükemmel bir sosyal ağ kullanıcılarından biriyim videolu sohbet + bir çok özellik tavsiye ederim facebook un yerini alacağına emin değilim ama kullnan bir daha vazgeçmez diyorum

Yukarı Git