Yeni Açılmış Siteler İçin Tavsiyeler

Bu yazıda yeni kullanıma sunduğunuz siteler için öncelikli olarak yapmanız gereken bazı noktaları ele almak istiyorum.

Bu yazıda yeni kullanıma sunduğunuz siteler için öncelikli olarak yapmanız gereken bazı noktaları ele almak istiyorum.

1- Siteniz yayına girmeden önce tam anlamıyla kaliteli bir şekilde en az 400 - 500 adet gerçek anlamda bilgilendirici makale ya da içerik hazırlanmış olmalı ve sitenize giren bir ziyaretçi için "zengin içerikli bir site" imajı oluşmalı. Yani siteniz yayına "zengin içerikle" başlamalıdır.

2 - Siteniz yayına girdiği anda tüm arama motorlarına kaydedilmelidir.

3 - Arama motorlarına kaydetme işlemi gereği gibi yapıldıktan sonra hiç beklemeden kaliteli webmaster forumlarında paylaşımlar yapmak iyi bir çözümdür. (zengin içerikli olmayan bir siteyi paylaşmanın hiç bir anlamı yoktur.)

4 - Kaliteli bloglarla iletişim içine girip "misafir yazar" olarak yazı yazmalı, yazılarının içeriklerine sitenin linkini yapıştırmalı ve gelecek olan yorumlarla ilgilenmeli, geri dönüşleri vaktinde ve kaliteli bir biçimde yapmalıdır.

5 - Kaliteli bir Facebook sayfası, kaliteli bir Twitter sayfası oluşturmalı ve diğer sosyal paylaşım platformlarını çok etkin bir şekilde kaliteli içeriklerle dolu olarak kullanmalısınız.

6 - Yukarıda saydıklarımızı siteniz yayına girdiği anda beklemeksizin birbiri ardınca süratli bir şekilde yapmalısınız.

7 - Siteniz yayına girdiği 10. gün kaliteli backlinkler almalısınız.

8 - Her gün sitenizle bir bebekle ilgilenir gibi dikkatle ilgilenmeli, en az 3 saatinizi ayırarak yeni içerikler girmeli ve arama motorlarına ping göndererek gelişmeleri takip etmelisiniz.

Yukarıda maddeler halinde yazdıklarımız sadece başlangıçtır elbette.

Bir ayın sonu, ikinci ayın başlangıçlarında ziyaretçi sayısının giderek arttığını gözlemleyebilirsiniz. Fakat elbette devamlılık gerekmektedir.

Bir de şu var ki, eğer bir iki yazı bir kaç kopya içerik vesaire ile bir site açıp bir ayda hit almayı beklerseniz, baştan söyleyelim, boşuna beklemiş ve zaman kaybetmiş olursunuz.

Kaliteden ödün vermeden insanlara fayda sunma amacıyla yola çıkarsanız her zaman az ya da çok başarı size gelecektir, bunu sakın unutmayın...

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git