Wordpress Tema Seçimi Yapmak

Bu yazımızda Wordpress kurulu bir web sitesinde tema seçimini ele alacağız ve görsellik ön planda tutularak görsel bir web site kurmanın öneminden bahsedeğiz.

Bu yazımızda Wordpress kurulu bir web sitesinde tema seçimini ele alacağız ve görsellik ön planda tutularak görsel bir web site kurmanın öneminden bahsedeğiz.

Öncelikle tema seçimi yaparken dikkat edilecek en önemli faktörlerden biri Wordpress sitenizi hangi amaçla kullanacağınız. Web sitenizde kullanacağınız temanın en ince ayrıntısına kadar müdahale edebileceğiniz ve temada temel görsel değişiklik yaparak web sitenizde görselliği arttırabileceğiniz özelliklerde olması önemli.

TEMA SEÇİMİ

Wordpress sitenizi hangi amaçla kullanacağınızı belirledikten sonra tema seçimi son derece önemlidir. Şu an piyasada ücretli ve ücretsiz birçok tema var. Tema seçimi sizin web sitenizi ziyaretçilere en iyi şekilde yansıtmalıdır.

ÜCRETLİ TEMALAR

Wordpress'in yazılım firmaları tarafından ne kadar önemli olduğunu sizlere söylememe gerek yoktur sanırım. Şu an dünyada Wordpress kullanan popüler sitelere baktığımızda ücretli temalar kullanıldığına şahit olmaktayız. Bu temalar internette premium temalar veya profesyonel temalar olarak geçer. Bu ücretli temaların bir kısmını internette ücretsiz olarak (warez şeklinde) bulabilirsiniz. Ancak bilmelisiniz ki, bu temalar çoğunlukla ücretli versiyonundan özellik olarak hem eksik, hem bozuk olur. Ve bu temaları web sitenizde kullanmak doğru olması bir yana, güvenilir de değildir.

PROFESYONEL TEMA ÖRNEKLERİ

Wordpress kullanıcıları için profesyonel tema geliştiren birçok web sitesi var. Bunların en popülerlerini sizin için seçtim.

[*] Mojo Themes: mojo-themes.com
[*] Theme Forest: themeforest.net
[*] Templatic: templatic.com
[*] iThemes: ithemes.com
[*] Ctr Theme: ctrtheme.com
[*] Theme Fuse: themefuse.com

ÜCRETSİZ TEMALAR

Bu temaları Wordpress web sitesi olup kişisel blog'la uğraşanlar, yeni Wordpress kullananlar, ziyaretçi bakımından az olan siteler kullanır. Ücretsiz temalar piyasada birçok web sitesinde bulabileceğiniz temalardır. Ücretsiz temalar daha çok kişisel olarak yazılıp daha sonra ün kazanan temalardır. Piyasada ücretsiz tema veren sitelerin popülerlerini sizin için seçtim.

[*] Fab Themes: fabthemes.com
[*] Free Wp Themes: freewpthemes.com
[*] Free Wp: freewp.com
[*] Wp Skins: wpskins.org
[*] Theme Base: wordpressthemesbase.com
[*] Skin Press: skinpress.com
[*] Moon Themes: moonthemes.com
[*] Site5 Themes: s5themes.com

Kolay gelsin.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git