WordPress Listeleri Tersten Sıralama

Blogunuzda "En İyi 10" ," en kötüden en iyiye" gibi sıralamalar yaparken lazım olabilecek, listeleri tersten yazmanın yolunu sizler için anlattım.

Blogunuzda "En İyi 10" ," en kötüden en iyiye" gibi sıralamalar yaparken lazım olabilecek, listeleri tersten yazmanın yolunu sizler için anlattım.

Wordpress kullanan birisi olarak en fazla sıkıntı yaşadığım, defalarca düzeltmek durumunda kaldığım listelendirme aslında bir blog için hayati önem taşıyor. Bu derste sizlere Wordpress'te listeleri nasıl "Tersten Numaralandırız?" sorusunu cevaplandıracağım.

İLK ÖNCE SIRALI BİR LİSTE YAPALIM

Resimde de görüldüğü gibi bir sıralı liste yapmak oldukça basit. Seçiyoruz,tıklıyoruz ve wordpress yazı editörü bizim için sıralamayı yapıyor.



Bir liste oluşturdak sonra yazım editöründe "Görsel" kısmından "Metin" kısmına geçiş yaparsanız eğer burada ol ve li gibi farklı etiketleri göreceksiniz.

ol etiketi İngilizcede "Ordered List" çevirecek olursak sıralı liste anlamına gelir.



Metin kısmında bu etiketleri inceledikten sonra sayfamızı bir önizleyelim. Ve normal şartlar altında bir sıralı liste nasıl gözüküyor görelim.



LİSTEYİ TERSTEN SIRALAYALIM

Eğer işimize yarayan liste biçimi (1,2,3,4..) şeklinde değil de (... 5,4,3,2,1) şeklinde ise yukarıda gösterdiğimiz etiketlerde çok ufak bir değişiklik yapmamız gerekecek.



Resimdede gördüğünüz gibi ol etikenin içine " reversed " ekliyoruz. Bu işlemi yaptıktan sonra yazdığınız paylaşımın önizlemesini yapacak olursanız aşağıdaki resim gibi listeniz tersten sıralanacaktır.



Teşekkürler. Umarım yarar sağlayan bir ders olmuştur.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git