Wordpress'le Bloglarınıza Zamanı Planlanmış Konu Yayınlamak

Wordpress ile zaman aralıklı konu açma tekniğini görelim. Yani, yayınlayacağını içeriğin hangi zaman ve saatte yayına alınabileceğini Wordpress ile rahatlıkla belirleyebilirsiniz.

Merhaba,

Bu anlatımımda Wordpress konusundan bir kaç pratik bilgiye değineceğim.

Türkiye ve dünya dahilindeki bütün webmaster kullanıcıları Wordpress sistemini geliştirmektedir. Wordpress sistemi en hızlı index alan ve Google arama motoru tarafından sevilen bir PHP yazılım scriptidir.

Çoğu arkadaşlar, web sitelerine günlük güncellemek gerektiğini bilir ve bunun için sürekli güncel konular girmeye çalışırlar, bu sayede GOOGLE botu siteye gelip, baştan aşağı tarar ve güncel olduğunu kabül eder.

Google tarafından ve arama motorlarının sizi sevmelerini istiyorsanız, zaman aralıklı konular girebilirsiniz.

Zaman aralıklı konu: Kullanıcının, aynı anda 10 konu girmesi yerine belirli aralıklarla, sitenizi güncel tutmaya yarayacaktır.

Resimde görüldüğü gibi:Kırmızı ok işaretleri ile, gösterdiğim şekilde konu girerken, sağ tarafa Hemen yayımla seçenğinin yanında yer alan düzenle kısmına tıkladığımızda, konumuzun gönderileceği zamanın tarih ve saat olarak belirlenebildiğini göreceksiniz. Resimdeki benim zaman dilimimdir. Siz kendinize göre uyarlayıp, konularınızı zaman aralığı verebilirsiniz.

Örnek: 22.Eylül.2015 @ 11.50 yeni konu açtığınızda 22.Eylül.2015 @ 12.30 gibi zaman aralığı ayarlaya bilirsiniz.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git