Word Sayfasına Dipnot Ve Sonnot Nasıl Ekleriz?

Dipnot: Sayfanın hemen altında olur ulaşılması biraz daha kolaydır Sonnot: Belgenin sonunda yani son sayfada olur eğer yazacağımız not uzun ve fazla yer kaplayacaksa bu yol tercih edilir.

Dipnot: Sayfanın hemen altında olur ulaşılması biraz daha kolaydır
Sonnot: Belgenin sonunda yani son sayfada olur eğer yazacağımız not uzun ve fazla yer kaplayacaksa bu yol tercih edilir.

Evet arkadaşlar bu dersimizde Word sayfasına dipnot ve sonnot nasıl eklenir onu göreceğiz.

Öncelikle dipnot ile sonnot arasındaki far isimlerindende kısmen anlaşılıyor

Dipnot: Sayfanın hemen altında olur ulaşılması biraz daha kolaydır

Sonnot: Belgenin sonunda yani son sayfada olur eğer yazacağımız not uzun ve fazla yer kaplayacaksa bu yol tercih edilir.

Diyelim ki aşağıdaki belgede ÜSTÜN ZEKAİ MOR HOCA hakkında bi dipnot yazmak istiyoruz.Zekai Mor Hoca yazan yerin önüne geliyoruz ve aşağıdaki işlemleri uyguluyoruz.
Ekleme noktasını not başvuru işaretinin görünmesini istediğiniz yere getirerek işe başlayabilirsiniz. Daha sonra aşağıdaki işlemleri uygulayın:
1.Ekle menüsünde Başvuru'nun üzerine gelin ve Dipnot'u tıklatın.
2.Dipnot ve Sonnot iletişim kutusunda, Dipnotlar veya Sonnotlar seçeneğini tıklatın ve sonra iletişim kutusunun altındaki Ekle düğmesini tıklatın.Word not başvuru işaretini belgedeki ekleme noktasına ekler ve bu sizin için otomatik olarak numaralandırılır. Aynı numaraya sahip not başvuru işareti, Dipnotlar'ı tıklattıysanız sayfanın altına, Sonnotlar'ı tıklattıysanız belgenin sonuna eklenir.

Daha sonra başvuru numarasının yanındaki kaynağı tanıtmak için not metnini girebilirsiniz. Örneğin: Yazar, kitap başlığı, yayımcı, yayım tarihi, sayfa numarası, vb.

Sonraki dipnotu veya sonnotu eklediğinizde, Word bunu sizin için doğru sırada otomatik olarak numaralandıracaktır. Daha sonra bu nottan önce bir not eklerseniz, Word yeni notu doğru olarak numaralandırır ve belgedeki diğer notları yeniden numaralandırır.

İpucu İletişim kutusunu atlayabilir ve ALT+CTRL+F tuşlarına basarak dipnot, ALT+CTRL+D tuşlarına basarak da sonnot ekleyebilirsiniz.

Not: Metninizi girdikten sonra gözden geçirmek istiyorsanız, sayfanın altına veya belgenin sonuna gitmek zorunda değilsiniz. İmleci belgedeki not başvuru işaretinin üzerine getirin. Not metni Ekran İpucu'nda görünür.


Kolay Gelsin...

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 11 yıl önce
VERDİÐİN BİLGİDEN DOLAYI TEŞEKKÜRLER...ÇOK KISA VE ÖZ BİR ANLATIM.
• 11 yıl önce
gözden kaçırdığım bir konuydu.çok işime yarayacak.teşekkürler
• 11 yıl önce
teşekkürler, ellerine klavyene sağlık

Yukarı Git