Windows 8'e Başlat Menüsü Eklemek

Bildiğiniz gibi Windows 8'in beraberinde getirdiği özellikler arasında başlat menüsü bulunmamaktadır. Ben bu derste size başlat menüsünü program aracılığıyla nasıl ekleneceğini anlatmaya çalışacağım.

Bildiğiniz gibi Windows 8'in beraberinde getirdiği özellikler arasında başlat menüsü bulunmamaktadır. Ben bu derste size başlat menüsünü program aracılığıyla nasıl ekleneceğini anlatmaya çalışacağım.Windows'un yayınlanan son sürümü Windows 8'de bildiğiniz gibi Başlat menüsü bulunmuyor. Aslında bu bir çok kullanıcı için alışıldığın dışında bir olay ve çeşitli zorlanmalara da neden olabiliyor. Ancak bu durumdan Start8 sayesinde kurtulabileceksiniz. Start8 ile Windows 8 sistemine Başlat menüsü ekleyebileceksiniz. Böylece uygulamalara hızlı ulaşabileceksiniz. Bunun dışında sağ tıkla çalıştır ve sağ tıkla kapat özelliklerini de tekrar geri kazanmış olacaksınız.

İlk olarak daha öncede verdiğimiz Start 8 adlı programımızı indirelim.Artık programımız elimizde olduğuna göre devam ediyoruzProgramımıza sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır deyip kurulmasını bekleyiniz kendisi otomatik kurulacaktır.Kurulum bitince direk program açılacaktır. Bazı bilgisayarlarda yeniden başlatmak gerekebilir. Başlat menüsü yüklenmiş durumdadır.
Şimdi gelelim Windows 8 başlangıç ekranını kapatmaya aşağıdaki resimdeki gibi masaüstü sekmesine tıklayıp yeşille işaretli olan oturum açtığımda direk masaüstüne git yazanı onaylayın programdan çıkınız...İşte başlat menümüzden ön izleme:


  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git