Windows 7 Giriş Ekranının Arkaplan Resmini Değiştirmek

  • 31.844

Bu dersimizde Windows 7 açtığınızda şifre girdiğiniz veya kullanıcı seçtiğiniz açılış sayfasının arkaplanındaki sabit resmi nasıl değiştirebileceğinizi öğreneceksiniz.

Bu dersimizde Windows 7 açtığınızda şifre girdiğiniz veya kullanıcı seçtiğiniz açılış sayfasının arkaplanındaki sabit resmi nasıl değiştirebileceğinizi öğreneceksiniz.

Windows açılış sayfası genellikle aşağıdaki gibidir:İyi güzel ama, bazan değişiklik de iyi oluyor. İstediğiniz bir resmi arkaplana eklemek istediğimiz zamanlar olabilir.

Adım adım bunu nasıl yapacağımızı görelim.

1. Başlat > Çalıştır'a girin.
2. Regedit yazın. Karşınıza Kayıt Defteri Düzenleyicisi gelecektir.3. Şimdi, HKEY_LOCAL_MACHINE klasörüne sağ tıklayın ve Bul ayarını seçin.4. Gelen arama kutusuna OEMBackground yazarak arama yapın.5. HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Current\Version\Authentication\LogonUI\Background kısmı açılacaktır. Bu kısma direkt de ulaşabilirsiniz, ancak arama ile daha hızlı ulaşabileceğinizi unutmayın.NOT: Çok nadir de olsa, sisteminizde OEMBackground bölümü olmayabilir. Böyle bir durumda yeni bir DWORD değeri ekleyin ve ismini OEMBackground olarak belirleyin.

6. OEMBackground değerine çift tıklayın ve gelen pencerede değer bölümüne 1 yazın.7. Bunu tamamladıktan sonra Kayıt Düzenleyiciyi kapatın. Windows Gezginini açın ve adres kısmına C:\Windows\System32\oobeyazın.8. Gelen kısımda info klasörünü göreceksiniz. Bu klasörün içine girin ve içinde backgrounds isminde (tamamı küçük harf olan) yeni bir klasör oluşturun.9. Şimdi bir fotoğraf beğenin kendinize. Bu JPG formatında olsun ve 245 KB'tan da küçük olsun. Bu resmi backgroundDefault.jpg olarak isimlendirin ve bu yeni oluşturduğunuz klasörün içine yerleştirin.10. Şimdi bilgisayarınızı kapatın ve yeniden başlatın. Açtığınızda arkaplan değişmiş olacaktır.Bütün yapmanız gereken bu kadar.

Ancak bu kadar uğraşamam, daha kolayı yok mu derseniz, bu konuda hazırlanmış bir program mevcut. Windows 7 Logon Background Changer işinizi görebilecek kapasitede bir eklenti. Kullanabilirsiniz.

Kolay gelsin.
  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 8 yıl önce
teşekkürler bunu bilmeyi istiyordum
• 8 yıl önce
Teşekkürler çok yardımcı oldu ama eski haline nasıl getireceğiz.
• 8 yıl önce
Tersinden işlem yapabilirsiniz. Açtığınız klasörü silin, değeri eski haline getirin.
• 8 yıl önce
çok yararlı bir paylaşım. Teşekkürler...
• 8 yıl önce
SAğolun :D
• 7 yıl önce
en fazla 245 kb boyutunda bi resim lazım yoksa olmuyo
• 6 yıl önce
Gelen kısımda info klasörü çıkmıyor kardeşim. Ayrıca bemin pc 64 bit bundan kaynaklanır mı?
• 6 yıl önce
info klasörü çıkmıyorsa, yeni bir klasör oluşturabilirsiniz.
• 4 yıl önce
iyi günler yaRDIMLARINIZ ÇOK FAYDALI AMA BENDE HEM OEMBackground bu dosya cıkmadı dediğinizi yaptım şimdide oobe dosyasını içinde info dosyası çıkmıyor nasıl yapacağım

Yukarı Git