Windows 10 ile Kaldırılacak Bazı Özellikler

  • 5.436

Microsoft, Windows 10 için sistem gereksinimlerini duyurdu ancak önceki sürümlerdeki bazı özelliklerin de iptal edileceğini belirtiyor. Windows 7 veya 8 kullanırken, severek kullandığımız bazı özellikler Windows 10 ile birlikte artık kullanılmayacak.

Microsoft, Windows 10 için sistem gereksinimlerini duyurdu (bu gereksinimleri görmek için tıklayınız) ancak önceki sürümlerdeki bazı özelliklerin de iptal edileceğini belirtiyor. Yani, Windows 7 veya 8 kullanırken, severek kullandığımız bazı özellikler Windows 10 ile birlikte artık kullanılmayacak.İşte kaldırılacak o özellikler:

[*] Windows 7 ile gelen masaüstü araçları (saat, hava durumu, RSS okuyucu gibi) kaldırılacak.
[*] Windows Media Center kaldırılacak.
[*] Windows Media Player ile artık DVD çalamayacaksınız. Bu işleve yönelik MPEG-2 codec'i, artık Windows 10'la gelmeyecek.
[*] Arada severek oynadığımız Solitaire, Mayın Tarlası, Hearts gibi oyunlar varsayılan olarak sistemde yer almayacak. Bu oyunların yeni sürümlerini Windows Mağazası'ndan ücretsiz olarak indirebileceğiz.
[*] USB'den bağlanan harici disket sürücüsü kullananlar, Windows 10'da yeni bir aygıt sürücüsüne ihtiyaç duyabilirler.
[*] Windows 10, kurulum sırasında anti-zararlı ve antivirüs uygulamalarını kaldıracak ve kurulum sonrasında onları tekrar kuracak. Güvenlik yazılımının lisans süresi dolmuşsa, kullanıcı yeni lisans satın almazsa kaldırılacak. Bu durumda Windows Defender devreye girecek.
[*] Windows 10 Home kullanıcıları, Windows Update üzerinden sunulan otomatik güncellemeleri devre dışı bırakamayacaklar. Bu, Microsoft'un aldığı bir güvenlik önlemi gibi görünüyor.
[*] Microsoft'tan yapılan açıklamalara göre, Windows 10 lisansı bağlı donanımlara göre yönetilecek. Herhangi bir donanım değişikliğinde Windows 10'u tekrar etkinleştirmeye gerek duyulup duyulabilir.

Atladığımız sizin bildiğiniz özellikler varsa belirtebilirsiniz.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git