WhatsApp ve Gmail 1 Milyar Aktif Kullanıcı Sınırını Aştı

WhatsApp ve Gmail 1 Milyar Aktif Kullanıcı Sınırını Aştı

WhatsApp ve Gmail aylık aktif 1 milyar sınırını geçtiler.

Aylık aktif 1 milyar kullanıcısı olan platformlar kulübüne bir günde iki dev birden eklendi.  WhatsApp CEO’su Jan Koum, anlık mesajlaşma platformunun aylık aktif kullanıcı sayısının ilk defa 1 milyarı aştığını duyurdu. Facebook’un 2014 yılında satın aldığı WhatsApp, sosyal ağın 1 milyar kullanıcı barajını aşan ikinci (ilki Facebook) uygulaması oldu. Koum’un paylaştığı son verilere göre, WhatsApp üzerinden günde 42 milyar adet mesaj, 1.6 milyar fotoğraf ve 250 milyon video gönderiliyor.

1 milyar barajını aşan bir diğer uygulama ise Google’ın e-posta servisi Gmail oldu. Google’ın 2015 yılı 4. çeyrek sonuçlarını açıklayan Google CEO’su Sundar Pichai, her ay 1 milyar Gmail hesabının aktif olarak kullanıldığını duyurdu. 

Buna göre 1 milyar barajını açan markalar şöyle:

  1. Android,
  2. Google Play,
  3. YouTube,
  4. Google Maps,
  5. Chrome
  6. Google Search
  7. Gmail
  8. WhatsApp

Dünya nüfusunun 7 milyar olduğu dikkate alındığında, her 7 kişiden en az birinin bu servisleri kullandığını gösteren bu rakamlar, internet kullanıcı istatistiklerine bakıldığında ise daha da çarpıcı boyutlara ulaştı. Böylelikle dünya çapındaki internet kullanıcı sayısı 3.2 milyarı bulurken, internete giren her 3 kişiden biri ya WhatsApp'ı, ya da Gmail’i kullanıyor ve bu kişiler ayda en az bir defa bu servisleri kullanıyor.

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git