Web Sitesi Almadan Önce

Bu yazıda web sitesi almadan önce birkaç tavsiye isteyenlere önerilerde bulunmaya çalışacağım.

Bu yazıda web sitesi almadan önce birkaç tavsiye isteyenlere önerilerde bulunmaya çalışacağım.

Çok zamandır bekliyorsunuz web dünyasına isminizi yazdırmak için; fakat hiç düşündünüz mü sitenizde ne olacak?Boşa vakit geçirmek istemeyen ve hotsunu domainini boşa harcamak istemeyenlere işte bazı tavsiyeler:

1- Sitenizi almadan önce domain adresinizi iyice bir düşünün. Hangi amaçla kuruyorsunuz bu web sitesini; genele hitaben mi, yoksa kişisel tarzda bir blog mu?

2- Sitenizin bir haritasını oluşturmayı unutmayın. Neler yayınlayacaksınız? Ne olacak sitenizde? Bunun bir tartışmasını yapın, yoksa siteniz dünyada sayısı yaklaşık 10 milyona ulaşan siteler gibi boş mu olacak?

3- Her şey tamam diyorsunuz? Host ve domain kaldı sadece. Hostunuzu ve domain adresinizi 1-2 siteye bakıp almayın. Unutmayın ki, ucuz diye aldığınız hostların bir çoğu çok yavaş çıkıyor. İleride pişman olmayın. Gerekirse paraya biraz daha kıyın ve "Ucuz etin yahnisi yenmez" sözünü unutmayın.

4- Piyasayı iyi arayın. Aldığınız hostun özelliklerine dikkat edin. PHP işlemleriniz için Linux serverleri tercih edin ve hostcunuzla irtibata geçin, internette firmanın bir taramasını yapın.

5- Bu işlerin hepsi tamam diyorsanız işe başlamanızı tavsiye ederim. Hedefinize ulaşmak için hiç yılmayın. Ben asla ümit etmezdim bir gün sitemin PageRank'ının 3 olacağını, fakat oldu. Sabır acı meyvesi tatlıdır.

Web hayatınızda ziyaretçilerinizin sizle beraber olması dileğiyle...

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Bilgiler için saolun
tşkler:kirp:

Yukarı Git