Web Sitemiz İçin Bir Menü Oluşturalım

Bu dersimizde web sitemizde kullanmak için basit ve güzel bir menü oluşturmayı ele alacağız.

Bu dersimizde web sitemizde kullanmak için basit ve güzel bir menü oluşturmayı ele alacağız.
Yeni bir sayfa açarak çalışmamıza başlıyoruz aşağıdaki resimde verilen kriterlere uygun yeni bir sayfa açalım.Araç menüsünden Rectangular Marquee Tool aracını seçelim ve yukarıdaki durum çubuğundan aşağıdaki ayarları yapalım.

Sayfamıza işlemimizi uyguluyalım.Select açılır menüsü altındaki önce ->Modify sonra -> Smooth seçeneklerini seçelim,açılan iletişim penceresine 2 px değerini verelim.Shift + Ctrl + N kombinasyonunu kullanarak yeni bir layer oluşturalım.Oluşturduğumuz yeni layer seçili iken gradient uyguluyacağız.

Aynı layer'a Stroke uyguluyacağız.Yeni bir layer daha oluşturuyoruz Rectangular Marquee Tool ile üst kısmını aşağıdaki resimde verilmiş örnekteki gibi seçiyoruz.

Gradient tool ile boyuyoruz seçili alanı.Yeni bir layer açıyoruz.Rectangular Marquee Tool araçını kullanarak 130 px * 24 px alan seçiyoruz.Select açılır menüsü altındaki önce ->Modify sonra -> Smooth seçeneklerini seçelim,açılan iletişim penceresine 2 px değerini verelim.

Gradient: #000000 - #2f3233 olcak şekilde ayarlıyalım

Stroke: #0f1011 - #575858 olcak şekilde ayarlıyalım.Yeni bir layer oluşturuyoruz,araç cubuğundan Rectangular Marquee Tool seçiyoruz ve yukarıdaki araç menüsünden aşağıdaki ayarları yaparak oluşturduğumuz layerda bir alanı seöili hale getiriyoruz.

Select açılır menüsü altındaki önce ->Modify sonra -> Smooth seçeneklerini seçelim,açılan iletişim penceresine 2 px değerini verelim.Seçili alanı beyaz renkle boyuyalım.

Type Tool araçı ile yazımızı yazalım.Biraz daha süslüyerek güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.
  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Çok güzel bir çalışma arkadaşım .. Ellerine sağlık .. Başka bir dersinde güzel bir katagori başlığı yapmayı gösterirsen sevinirim,,,
:gul:çok güzel bir dersti
çok güzel elıne sağlık
hocam güzzel çalışma
ellerine sağllık güzel ders inş. birgün web tasarım öğrenirimde yaparım
Eyw Bende Resmin Üzerinde ki o Efeckti Merak Ediyordum 3 Boyutluymuş Gibi Gösteren:kirp:
off.yapmadım.cok.salagımmm:(siteme.koyacaktım.beniö.photshop.turkce.nasıl.ingilizceye.cevrecezzz
fotoşop kullanmak bi sanat be abicim. Yapabilenler ne zevk alıyorlardır
elinize sağlık
ÇAÐLAR KARDEŞ PHOTOSHOP ÖÐRENMEYE KARAR VERDİM VE EÐİTİM SİTELERİNDE BAYACA BİR İNCELEME YAPTIM...SONUÇ ŞU Kİ EN BAŞARILI ÖRNEKLER SENDEN GELMİŞ...EÐER KENDİ ESERLERİNSE ANİMASYON VE PHOTOSHOP KONUSUNDA KENDİNİ AŞMIŞSIN...DERSLER İÇİN TEŞEKKÜRLER GERÇEKTEN MUHTEŞEMLER...
Kendi eserlerim tşk ederim yorumun için çizgi film/animasyon benim ilgimi çekiyor.Photoshop ve animasyon konusunda temel bilgileri biliyorum ve kendimi gelistiriyorum.
caglar abı msn nen warsa bı yardım edebılırmısın benım msn nemı eklersen sevınırım.... dark_designer_master@msn.com eklersen svnırım yardımın lasım...
İsteklerinizi foruma yazın msn'den yardım beklemeyin lütfen..
bence çok güzel bi dersti tşk ettim hocam:gul:
teşekkürler...
yaa hepsi güzel.çok güzel de anlatmışsınız ama benim bi ödevim var ve haftaya salıya yetişmesi gerekio ve ben photoshoptan hiç bişi anlamıom napcamıda bilmiom bana nolur yardım edin.ödevim web sayfası tasarımı yapcamm.ama nasıl yapcam bilmiomm:agla::agla::agla:
caglar ben zafer :D bana pohotshopta apılmıs bı websıtesı lazım nasıl yaparız...
çok teşekkür ederim bir türlü istediğim gibi olmuyordu bir yerlerde eksiklikler vardı şimdi tamamladım sağolun

Yukarı Git