Videoları Gif'e Çevirmek

Videoları Gif'e Çevirmek

Youtube'ta yer alan kendi videolarınız veya beğendiğiniz videoların bazı kısımlarını GIF olarak paylaşmak çok kolay.

Youtube'ta yer alan kendi videolarınız veya beğendiğiniz videoların bazı kısımlarını GIF olarak paylaşmak isterseniz, çok kolay bir şekilde bunu gerçekleştirebilirsiniz. İstediğiniz kısımları keserek GIF şekline dönüştürüp sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz. Bunun için kullanabileceğiniz sitenin ismi de GIFs.com.

1. Adım:

Belirli bir bölümünü gif yapmak istediğiniz YouTube videosunun linkini kopyalayın ve GIFs.com sitesindeki ilgili alana yapıştırın. 

2. Adım:

Yukarıda gördüğünüz gibi GIF.com videoyu otomatik olarak açacak ve  gif yapmak istediğiniz kısmı seçmenizi isteyecek.

3. Adım: Başlangıç ve bitiş süresini seçtikten sonra gif dosyanıza başlıklar, etiketler ekleyebilir, videonun belirli bölümlerini bulanıklaştırabilirsiniz. İşlem bittikten sonra Create Gif isimli butona basın. Biraz bekledikten sonra gif'ini hazır:

Gifs.com sizin için paylaşım yapabileceğiniz linkler oluşturacak. Dilediğiniz mecrada paylaşım yapabilirsiniz. Twitter gibi alanlarda paylaşmak için "Farklı Kaydet" yöntemi ile gif resmini kaydettikten sonra paylaşabilirsiniz.

Unutmayın, en fazla 10 saniyelik GIF animasyonları oluşturabilirsiniz. Bütün bu işlemleri herhangi bir üyelik gerektirmeden yapabilirsiniz. Sadece Youtube değil, Instagram ve Vine videolarını da linkiyle Gif'e çevirmenize yardımcı oluyor. 

İşin en iyi yanı, sitenin işlevlerinden faydalanmak için kaydolmanızın gerekmemesi. GIF dosyanızı oluşturduktan sonra URL'yi paylaşabilir, dosyayı indirebilir veya web sitenize yerleştirebilirsiniz.

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git