Video'yu SWF İçine Yerleştirme

Bu dersimizde videomuzu SWF dosyamızın içine nasıl yerleştireceğimizi anlatacağım.

Bu dersimizde videomuzu SWF dosyamızın içine nasıl yerleştireceğimizi anlatacağım.

Belki de bir çoğumuzun sorunu olan; Flash videolarımızın (.flv) sitemizde kalabalık yapmasıdır.Bu sorunu ortadan kaldırmak çok kolay.Bu sorunu ortadan kaldırmayı size elimden geldiğince göstermeye çalışacağım.

1) Dosya > İçe Aktar > İçe Video Aktar... seçeneğini seçiyoruz.2) Açılan pencerede "Gözat" butonuna tıklayıp, video dosyamızı seçiyoruz ve "Aç" a tıklıyoruz.3) Video dosyamızı açtıktan sonra "İleri" butonuna tıklıyoruz.4) "Videoyu SWF içine göm ve zaman çizelgesinde oynat" ı seçip "İleri" butonuna tıklıyoruz.5) "Sembol Türü" nü "Film Klibi" yapıyoruz."Örneği sahne alanına yerleştir" ve "Gerekirse zaman çizelgesini genişlet" i seçiyoruz.6)Ve son olarak "Bitir" butonuna tıklayarak işlemimizi tamamlıyoruz.Yapacağımız işlemler bu kadar.Bu işlemlerin sonunda videomuz ana sahnede bir film klibinin içine yerleştirilecektir.Son olarak CTRL + Enter yapıp filmimizi izliyoruz.

NOT: Bu işlemlerden sonra SWF dosyamızın boyutu video dosyamızın boyutuyla doğru orantılı olarak artacaktır. (Örnek: 10 MB'lik bir videoya bu işlemleri uygularsak SWF dosyamızın boyutu yaklaşık 9 MB olur.)

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 11 yıl önce
teşekürler çok aradım evde deniyecem çok aradım benim hatam gömülü video seçiyordum tşklr
tşkler
resimleri açılmıyor. :uzul:
• 10 yıl önce
Resimleri sanalkurs.net'in serverişne yüklediğim için sorun olabilir.Bazen bende yaşıyorum ama sürekli olmaz...

Yukarı Git