Uyarı levhası yapalım

Kolay şekilde yapıp sitemizde kullanabileceğimiz levha yapımı.

Kolay şekilde yapıp sitemizde kullanabileceğimiz levha yapımı.

İlk olarak istediğimiz bir oyutta backroundu Transparent olan bi sayfa açıyoruz.

Sonrasında Custum shape tool kullanarak levhamızı çiziyoruz.

Daha sonra aynı şekilde Custum shape tool ile Kırmızı levhamızın ortasına beyaz renkte bir levha daha çiziyoruz. ve Horizontal type kullanarak ünlem işaretimizi koyuyoruz.Burada dikkat edilecek husus üç layerında Rasterize olması gerekir. bu uygulamayıda yaptıktan sonra 3 layeri seçili hale getirip merge layer diyoruz ve Blending options'a geçiyoruz.

Ben ayarları aşşağıdaki gibi yaptım.Sonrasında elliptical marquee tool ile aşşağıdaki gibi bir daire çizip feathera 6 değerini verdim ve beyaza boyadım.Son olarak layer penceresinde levha resminin üstüne ctrl tuşuna basılı tutarak resmi seçili hale getirdim ve sırasıyla ( Q, ctrl+i, Q, delete ) tuşlarını kullanarak ve beyaz katmanın opacitysini düşüredek çalışmamı tamamladım.

SONUÇ:

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

verilen adreslerde resimler görünmemektedir. ve ders anlaşılmıyor bilgilerinize
Dersin yazarı ilk 2 adıma ait resmi eklememiş sanırım. Resimler görünüyor bu arada. Bir sorun yok.
Arkadaşlar seviyeyi orta olarak seçtim. photoshopa yeni başlayan biri için bi ders değil zaten.Photoshop pencerelerini bilen birisi ilk resimdeki levhayı zorlanmadan çıkararabilir diye düşünüyorum. Bu konuda daha açık bi ders ekleyebilirim ihtiyaç duyulursa...
tuubagizem custom shape'de mevcut bu şekil. sadece ctrl+t ile levhayı ters çevireceksiniz.
güzel çalışma
anlamadım ben
Bazı arkadaşlar dersin anlaşılır olmadığını söylüyor ama birkez daha söylüyorum; Seviyeyi orta olarak seçtim. Photoshop pencerelerini kullanmada yeterli bilginiz varsa çok rahat bi şekilde uygulanacak bi ders. Takıldığınız yeri söylerseniz açıklamaya çalışırım yinede.:kirp:
Resimler görünüyor. Bir sıkıntı göremedim.

Yukarı Git