Twitter CEO'sunun Hesabı Hacklendi

Twitter CEO'sunun Hesabı Hacklendi

En gözde sosyal medya platformlarından biri olan Twitter’ın Üst Yöneticisi (CEO) Jack Dorsey‘in hesabı hacklendi.

En gözde sosyal medya platformlarından biri olan Twitter’ın Üst Yöneticisi (CEO) Jack Dorsey‘in hesabı hacklendi. Hacklenen Twitter hesabının yaklaşık 4 milyon takipçi var.

Hacklenen hesapta benzeri olaylar sonrası artık bir klasik halini alan ırkçı paylaşımların yapılması ise pek de uzun sürmedi. Yapılan bu açıklamalara istinaden, Twitter sözcüsü basına yaptığı açıklamada Jack Dorsey’in hesabının gizliliği ihlal edildiğini ve konu üzerine ilgili araştırmaları yaptıklarını söyledi. Twitter’da yapılan açıklamalar ise hemen silindi.

Konunun bizi ilgilendiren kısımlarından biri, Chuckimng Squad adlı bilgisayar korsanlarının hesabı devralmak için oldukça basit bir yol kullanmış olması (SIM Swapping) ve Twitter kontrollü tekrar geri alana dek rahatsız edici mesajları tweetleyebilmeleri oldu. Oldukça eski bir teknikle hecklenen hesap, mevcut kullanıcılarda sosyal medya platformlarının güvenliği konusunda yeni endişeler yarattı.

Son olarak bu haberde bizi ilgilendiren diğer bir kısım ise, söz konusu Jack olunca, hacklenen hesaba müdahale süresi oldukça kısalması ve jet hızıyla müdahale edilen bir başvuru sürecinin olması. Bu durum dünya genelinde bu bazı kullanıcılar gözünde bir adaletsizlik göstergesi olarak değerlendirildi.

Kaynak: Pazarlamasyon.com
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git