Telegram 100 Milyon Sınırını Geçti

Telegram 100 Milyon Sınırını Geçti

Ünlü sohbet uygulaması Telegram 100 milyon kullanıcı sınırını aştı.

Ünlü sohbet uygulaması Telegram 100 milyon kullanıcı sınırını aştı.

Facebook tarafından satın alınan ve şimdilerde Dünya’nın en çok kullanılan anlık ileti ve sesli görüşme uygulaması olan WhatsApp, bildiğiniz üzere Telegram ile rekabet içerisinde. Aslında WhatsApp’ın açık ara önde olduğu ve kullanıcı sayısı bakımından rekor kırdığı bir gerçek. Diğer uygulamayı önemli kılan faktörse bu denli başarılı bir anlık ileti programının yanında milyonlarca kullanıcıya ulaşabilmesi olarak görülüyor. Zira daha önce Brezilya’da WhatsApp engellenmiş ve bir anda kullanıcıların büyük oranı Telegram’a geçiş yapmıştı. Yani aradaki çekişmenin göz ardı edilmemesi gerektiği bir gerçek.

Her geçen gün daha fazla kullanıcıya ulaşan ve kendi kitlesini genişletmeyi başaran Telegram, açıklanan son bilgilere göre şimdilerde 100 milyon kullanıcı sayısını aşmış bulunmakta. Geçtiğimiz yılın mayıs ayında 60 milyon kişiye ulaştığı söylenen uygulamanın 1 yıl geçmeden 40 milyon kişiye daha hitap etmeye başladığı gözlemleniyor. Sadece birkaç yıldır faaliyet gösteren uygulamanın aslında kısa sürede 100 milyon kişiye ulaştığı da bir gerçek. Ki bu da uygulamanın ne denli başarılı olduğunu gözler önüne seriyor.

%10 oranında bir büyüme sergileyen WhatsApp’ın yanında oldukça fazla yaygınlık kazanan Telegram, açıkçası milyonlarca dolar reklam harcamalarının yapılmamasına rağmen başarılı oldu. Konuyla ilgili açıklama yapan geliştirici firma CEO’su, uygulamanın her geçen gün yaklaşık 350.000 kişiye daha ulaştığını belirtmeden geçmedi.

Kaynak: Milliyet
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git