Sosyal Medyada Event (Etkinlik) Siteleri

Etkinlik ağları kullanıcılarına kendi yerel bölgelerinde ve dünyanın herhangi bir yerinde gerçekleştirilecek sosyal etkinlikleri paylaşma, etkinlik bildirme ve etkinliklerden haberdar olma fırsatı sunmaktadır.

Etkinlik ağları kullanıcılarına kendi yerel bölgelerinde ve dünyanın herhangi bir yerinde gerçekleştirilecek sosyal etkinlikleri paylaşma, etkinlik bildirme ve etkinliklerden haberdar olma fırsatı sunmaktadır.

Sosyal Medya araçlarını geçmişte 10 küsur yazıda işledik. Sırada sosyal medya araçlarından olan etkinlikler var. Etkinlik kavramı da sosyal medyanın bir parçarı ve aracıdır.

Etkinlik

Etkinlik ağları kullanıcılarına kendi yerel bölgelerinde ve dünyanın herhangi bir yerinde gerçekleştirilecek sosyal etkinlikleri paylaşma, etkinlik bildirme ve etkinliklerden haberdar olma fırsatı sunmaktadır. Kullanıcılar diğer kullanıcıları etkinliğe davet edebilmekte ve onların kararını öğrenebilmektedir. Kullanıcılar etkinliklere katılabileceklerini ya da katılamayacaklarını bildirebilmektedir. Facebook örneğinde olduğu gibi lider sosyal ağlar etkinlik paylaşımıyla ilgili kendi bünyelerinde kullanıcılarına bu ve benzeri fırsatları zaten sunmaktadır.

Etkinlik.com.tr

Etkinlik.com.tr, Mayıs 2012'de bir yıldan fazla süren araştırma, planlama ve tasarım aşamalarından sonra kurulmuştur. Türkiye'deki ücretli veya ücretsiz ilgi alanınıza giren her türlü etkinliği takip edebileceğiniz ve kendi etkinliklerinizi duyurabileceğiniz, kişiselleştirilmiş, sosyal bir platformdur. Türk girişimidir. Türkiye'nin her yerinden, her şehrinden çeşitli kategorilerdeki etkinliklere ulaşabileceğiniz bir platform olarak, 1 Temmuz'da beta olarak yayın hayatına başlamıştır. Siteye üyelikten hemen sonra ilgi alanlarınızı seçiyorsunuz ve siteye sizin ilgi alanınıza giren etkinlikler eklendiği zaman sizi mail ile haberdar etmektedir. Kişi ve firma takibi yapılabiliyor, takip ettiğiniz kişi veya firmaların etkinliği olduğu zaman size mail ile etkinliklerini bildiriyor. Ayrıca etkinlikleri site sahipleri değil, tam tersine sitenin kullanıcıları, etkinliği düzenleyiciler, organizatörler ekliyorlar. Bilet satışlarının da başlamış olması, biletlerden alınan komisyonun düşük olması tercih sebebi olacaktır.

Eventful

Eventful 2004 yılında kurulmuştur. Müşterilerle eğlence servisleri ve canlı etkinlikleri bir araya getiren dijital servislerin onde gelenlerindendir. 15 milyon kişi her hafta neler olup bittiğini takip etmek icin ve filmler, konserler, aile içi eğlence, gece hayatı, spor aktivitelerine karar vermek icin eventful'u takip etmektedir. Kapsamlı film seansları ve 4 milyonun üzerinde katılabilinir etkinlik ile dünyanın en kapsamlı eğlence içeriğini kullanıcılarına sunmaktadır. Kullanıcıya özel içerik sunmak amacıyla online servisler, iphone, elektronik posta gibi bir çok platform üzerinden de hizmet vermektedir.

Zvents

Zvents 8 milyondan fazla aylık kullanıcıya kendi yerel bölgelerinde katılabilecekleri etkinlik bulmalarına yardım etmekte ve binlerce etkinlik düzenleyicisine reklam verme olanağı sağlayarak düzenledikleri etkinliğe katılımın artmasına yardımcı olmaktadır.

Yerel etkinlik sahipleri yapacak bir şeyler arayan daha büyük hedef kitlelerine Zvents sayesinde ulaşabilmektedirler. Her ay 15 bin reklam veren, yerel etkinlik ve aktivitelere daha geniş katılım sağlamak amacıyla Zvents ile çalışmaktadır.

Diğer Etkinlik Ağları

Upcoming

Upcoming bir etkinlik takvimi ve bir sosyal ağ sitesinin özelliklerini birleştirmektedir.

Etkinliklere katılmayı planlayan kullanıcılar listelenmektedir. Bir kullanıcı diğerinin hangi etkinliklere katılmayı planladığını görebilmektedir.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git