Sosyal Medya Uzmanlığı (Ders 1)

Bu yazıda sosyal medya uzmanlığına değineceğiz ve sosyal medya uzmanının kim olduğunu, neler yaptığını, neler yapmaması gerektiğini anlatacağız.

Bu yazıda sosyal medya uzmanlığına değineceğiz ve sosyal medya uzmanının kim olduğunu, neler yaptığını, neler yapmaması gerektiğini anlatacağız.

Sosyal Medya Uzmanı Kimdir?

Sosyal medya uzmanını, Facebook, Twitter, Pinterest vb. web sitelerini kullanarak, markaların, grupların ya da kurumların sosyal sayfalarını yöneten bir kişi olarak tanımlamak yetersiz ve çok klasik bir tanım olacaktır. Çünkü sosyal medya uzmanı insanları yeni bir çağa sokan Facebook, Twitter vb. mecraları diğer insanlardan farklı gören, onların resim, video ya da yazı paylaşmaktan çok daha öte olduğunu bilen ve bu bilgisini kurumların, markaların çıkarları doğrultusunda kullanandır.

Sosyal ağları işlek bir caddeye benzetebiliriz. Kullanıcılar ise bu caddede gezen insanlardır. Hayatın kuralı olarak caddede bulunan mağazalardan kimi satışı fazla yaparken, kimileri de beklentilerini elde edemeyecektir. Sosyal medya uzmanı bu noktada devreye girerek caddede gezen insanları başka deyişle Facebook, Twitter vb. ağların kullanıcılarını, mağazaya, restorana yani firmaların, kurumların , grupların web sayfalarına çekmeyi başarabilen kişidir.

Farklı tanımlar yaparak sosyal medya uzmanını anlatabiliriz, ancak yazdıklarımız yeterli olacaktır. Burada esas olan sosyal ağları ve sosyal ağlar ile bağlantılı kaynakları diğer insanlardan farklı kullanabilmeniz yani sosyal ağları çalışanınız yaparak onların patronu olmayı başarabilmektir.

Yazımız devam edecek.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git