Sosyal Ağ Toplayıcı Araçlar, Siteler

  • 3.795

Sosyal ağ toplama servislerinin temel amacı kullanıcıların sosyal ağ deneyimini organize etmek ve kolaylaştırmaktır.

Sosyal ağ toplama servislerinin temel amacı kullanıcıların sosyal ağ deneyimini organize etmek ve kolaylaştırmaktır.

Sosyal ağ toplama, Facebook veya MySpace gibi birden fazla sosyal ağ sitesinden içerikleri toplama sürecidir. Bu görev bir sosyal ağ toplayıcı tarafından gercekleştirilmekte ve bilgiler tek bir konuma çekilmektedir. Tek arabirimde birbirinden bağımsız sosyal ağlardaki arkadaş listeleri, mesajlar, beslemeler, etiketler gibi içerik bilgilerini toplamaya izin veren sosyal ağ toplama siteleri bu amaçla çeşitli araçları desteklemektedir. Sosyal ağ toplama servislerinin temel amacı kullanıcıların sosyal ağ deneyimini organize etmek ve kolaylaştırmaktır.

Friendfeed

FriendFeed, arkadaşlarla çevrimiçi paylaşımı kolaylaştıran bir hizmettir. Arkadaşlar arasında bilgi edinmek ve görüş alışverişinde bulunmak için eğlenceli ve interaktif bir yol sunmaktadır. Bir kullanıcının birden fazla sosyal ağdaki bilgi ve iletilerini friendfeed hesabında toplamasını sağlamaktadır.

FriendFeed Ekim 2007'de kurulan gerçek zamanlı haberleşme ve paylaşım sitesidir. Kullanıcıların, internette üye oldukları bloglar, arkadaşlık siteleri, fotoğraf siteleri, imleme siteleri gibi pek çok kaynaklardaki aktivitelerini arkadaşlarıyla paylaşmaları ve yorumlamalarını sağlayan yeni nesil bir sosyal ağdır. Friendfeed, Türkçe olarak hizmet veren küresel projelerden biridir. Friendfeed'in amacı internetteki iceriği daha anlamlı ve kullanışlı hale getirmektir. 10 Ağustos 2009 tarihinde Google tarafından satın alınmıştır.

Diğer Sosyal Ağ Toplayıcı Siteler ;

Nutshellmail

Nutshellmail farklı sosyal ağlardaki guncellemelerin bir ozetini tek bir elektronik posta icerisinde gelen kutusuna getirmektedir. Nutshellmail kullanıcılarına uyesi olduğu sosyal medya ağlarında kendisiyle ilgili olan bitenleri bir elektronik posta halinde belirtilen elektronik posta adresine gönderme hizmeti sunmaktadır.

Nsyght

Nsyght bağlantı çözümleme becerisi sayesinde birbirinden bağımsız platformlarda paylaşılan bağlantıları çözümleyebilerek, aynı olanları eşleştirebilmektedir. Bu sayede hızla çoğalan bilgi kirliliğinin de önüne geçilmiş olmaktadır.

Nsyght kullanıcıların sosyal ağ sitelerinde yollarını bulmasına yardımcı olmayı hedefleyen gerçek zamanlı bir sosyal veri toplama servisi sunmaktadır. Gelişmiş bir yapıya sahip olan Nysight yardımıyla, kullanıcısı olunan sosyal ağlar tek bir çatı altından takip edilebilmektedir.

Orsiso

Orsiso çeşitli sosyal ağ ve çevrimiçi topluluklardaki arkadaşlarınızı bir arada toplamayı, düzenlemeyi ve birden fazla sosyal ağ kullanmayı basitleştirmeyi amaçlayan bir sosyal ağ toplayıcısıdır.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git