Wordpress, taslaklar yayınlanmış yazı gibi ana sayfada görünüyor.

Selamlar, başlıkta da yazdığı gibi, bir yazı yazmaya başladığımda, taslak olarak kaydettiğim yazı ana sayfada yayınlanmış yazı gibi görünüyor. Bu sorunun nasıl oluştuğunu yada nasıl çözeceğimi bilemiyprum.

Tema güncellemesi yapmam mümkün değil çünkü bir çok yerde manuel müdahele etmem gerekti. Güncelleme yapıldığına o değişiklikler kayboluyor. Biliyorsunuz.

Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler.

Bu tür durumlarda öncelikle sorunun temadan mı yoksa eklentiden mi kaynaklandığını bulmaya çalışırım. Bunun içinde kendi localhost'umda bulunan Wordpress'e şüphelendiğim temayı ya da eklentiyi kurarım. Eğer aynı sorun tekrarlanırsa ona göre çözüm üretirim.

Senin sorunun da tema kaynaklı görünüyor. Temayı yapan kişi bir amatör olabilir ve Wordpress'in kendi fonksiyonlarından biri olan the_post fonksiyonu yerine kendi fonksiyonunu yazmış da olabilir. Veya veritabanında ki wp_posts tablosunda bulunan verileri PHP mysql_* fonksiyonları ile basmış da olabilir. Sorunun çözümü için tema sahibine sorunu iletebilirsin. Genelde Themeforest'da ki tema sahipleri bu konularda yardımcı oluyorlar. Kod bilgin varsa temanın kodlarını da inceleyebilirsin. Veya temanın adını da söyleyebilirsin.

Cevap Yaz

Cevap yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git