Wordpress Dil Eklentisi

Merhabalar,

Wordpress alt yapısı olan bir sitede, dil eklentisi kullanmak istiyorum. Kullanıcı panelden türkçe için içeriği ayrı, ingilizce için ayrı oluşturacak. 

Bunun için qTranslate  ve Polylang eklentilerini denedim ama her şeyi çeviriyor, üst anamenü olmuyor.

Üst anamenüyü hem türkçe hemde ingilizce için çevirdim ama maalesef üst header da yer alan ana menü olmuyor. Konu hakkında yardımcı olabilecek arkadaşların cevab vermesini rica ederim.

 

Kolay Gelsin.

İyi Çalışmalar.

Polylang senin için en uygun eklenti.

Üst ana menü dediğin kısım Görünüm > Menü kısmından erişiliyorsa, iki ayrı menü oluşturman gerekiyor. En altta da İngilizce için ayrı, Türkçe için ayrı seçenek işaretlemelisin.

İçerikleri oluştururken de Türkçeyi oluşturduktan sonra sağdaki dil bölümünden İngilizce'nin yanındaki + işaretine basarak da İngilizce içeriği oluşturmalısın.

Ayrıca Polylang'in senkronize ayarlarını iyi yaparsan, Türkçe içeriği oluşturduktan sonra İngilizceyi oluşturuken öne çıkan resim, tarih, yazar, kategori gibi özellikleri aynı şekilde alır, uğraşmak zorunda kalmazsın.

dediklerinizi yaptım zaten, üst taraf menülerden iki tane menü oluşturup, türkçe için türkce olanı, ingilizce içinde ingilizce olanı seçtiğim halde, ingilizce yapınca siteyi menü değişmiyor. türkcede kalıyor.

Cevap Yaz

Cevap yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git