Transparan resim yükleme sorunu

Merhaba arkadaşlar,

kendi bloğum için bişeyler yapmaya çalışıyorum bir slider var transparan resim yüklemem gerekiyor düzgün çalışması için slider çok hoş O yüzden vazgeçmek istemiyorum.

Glelelim sorunuma, resim yüklerken resimler yeniden boyutlanıyor ve yeni isim veriliyor image.php de dolayısı ile resimler yeniden yapılandırılıyor ve transparan özelliği kayboluyor.

çok uğraştım fakat bir sonuç elde edemedim ilgili 2 dosyam var image.php ve turnball.php bu dosyaları ekliyorum yardımcı olursanız size minnettar kalırım.

teşekkürler.Desktop.zip

Kardeşim Php bilgim olmadığından kodlarına bakmadım ancak saydamların kaybolmasının sebebi, resim yüklenirken boyutlandırmak için bir dizi işleme tabi tutuyorsun. Bu işlemler sonucunda ise resmin son hali *.jpg oluyor ve jpg dosyalarında da saydam alan olmaz. Burada yapman gereken işlem png uzantılı resimlere özel boyutlandırma kodları bulman gerekir.

İkinci bir yol olarak yükleyeceğin resimleri yüklemeden önce gerekli ölçülerde hazırla öyle yükle bu şekilde yeniden boyutlandırmaya ihtyaç duymazsın.

Nacizane fikrilerim bunlardır. 

Kolay gelsin.

Tşk kardeşim,

Resimler türlerine göre yeniden yapılandırılıyor aslında, png yükleniyor ise .png eki alıyor, JPEG yükleniyor ise .jpg alıyor, png lerde yinede transparan özelliği kayboluyor.

Amatörüm öğrenmeye çalışıyorum 

yinede teşekkürler

Cevap Yaz

Cevap yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git