Sosyal Medya Hesaplarımı Nasıl Silebilirim?

Sosyal medyadan tamamen çıkmak istiyorum. Bu konuda hangi siteden nasıl çıkabilirim, hepsini toplu çıkabileceğim bir yer var mı ya da? 

Facebook: Facebook hesabınızı geri döndürülmeyecek biçimde silmek istiyorsanız, bunun için firmaya bir istek göndermeniz gerekiyor. Verilerinizin silinmesi 90 gün sürüyor. Facebook, başka kişilerin hesaplarında kalan bazı verilerinizin (mesajlar gibi) silinmeyebileceğini söylüyor.

Twitter: Twitter hesabınızı silmek hem biraz daha basit, hem de daha hızlı. Profil ayarlarınızdan hesabınızı silmeniz mümkün. Firmaya göre verileriniz sadece 30 gün saklanıyor. Bu süre içinde hesabınızı tekrar etkinleştirebiliyorsunuz. 30 gün geçtikten sonra ise hesabınız, kalıcı olarak siliniyor.

Instagram: Instagram da Facebook gibi hesabınızı devre dışı bırakma ve kalıcı olarak silme seçenekleri sunuyor. Hesabınızı tamamen silmek istiyorsanız, hesap silme sayfasını ziyaret etmelisiniz. Instagram, silinen hesapları geri getiremeyeceğini, aynı isimle tekrar kaydolamayacağınızı söylüyor.

Snapchat: Snapchat'in hesap silme ilkeleri Twitter'a benziyor: Tüm verileriniz 30 gün sonrasında tamamen siliniyor. Bu süre dolana kadar hesabınızı tekrar etkinleştirebiliyorsunuz. Hesabınızı silmek istediğinizde firma, sizi Hesap Silme sayfasına yönlendiriyor. Hesabınızı sildiğinizde başkalarına gönderdiğiniz içerikler ve başkalarının kaydettiği ekran görüntüleri silinmiyor.

Google+: Google+ çok popüler bir sosyal ağ olmasa da, çoğumuzun bir Google+ sayfası var. Çoğu site gibi silme seçeneği, burada da hesap ayarlarında bulunuyor. Ancak Google+ Google'ın birçok hizmetiyle bütünleştiğinden, tüm verileriniz silinmiyor. Örneğin Google+'ı silmek, paylaştığınız fotoğrafları silmiyor. Bunları Picasa'dan silmeniz gerekiyor. Yerel incelemeleriniz de silinmeyen veriler arasında. Bu yüzden Google+'ı silerek onun kalıntılarını tam olarak silmiş olmuyorsunuz.

Dahası Picasa gibi sitelerdeki varlığınızı silmenin tek yolu, tüm Google hesabınızı silmek ve bu durumda Gmail gibi hizmetleri de silmiş olacaksınız.

KAYNAK: Chip

Hesapları otomatik olarak kapatmak mümkün değil. Arkadaşın verdiği kaynaklar aracılığı ile tek tek kapatmak zorundasın. Kolay gelsin..

Cevap Yaz

Cevap yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git