Sayfamdaki Bir Makaleyi veya Bir Resmi Farklı Sitelerde Nasıl Paylaşabilirim?

Merhaba sanalkurs takipçileri ve yöneticileri. Benim Bootstrap ile yaptığım ve yayında olan internet sitem var. Bunu tamamen revize ediyorum şu an, responsive site yapıyorum ama bir türlü yapamadığım şey; herhangi bir sayfada yayınladığım yeni bir makaleyi veya resmi facebook, twitter gibi sitelerde paylaşmak. Sayfanın tamamını değil, sadece sayfaya eklediğim yeni makale veya resimleri paylaşmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Forumda tam olarak istediğimi bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Tam olarak istediğin şeyi anlamadım.

  1. Eklediğin makaleleri paylaşırken başlık, resim ve özet kısmının SEO yapısını mı soruyosun? Yani linki paylaş dediğinde bu kısımların doğru yapılandırılması konusu mu?
  2. Yoksa, otomatik olarak sitene eklenen içeriğin paylaşımını mı?

1. Yazdığınız uygun sanırım. SEO mu oluyor tam bilmiyorum ama sitedeki "çalışmalarımız>devam eden çalışmalarımız" sekmesinden ulaşılan sayfada yeni başladığımız işler olduğu zaman önceki işlerin altında bu yeni başladıklarımızı da yayınlayacağım. Bunun gibi her yeni yayınladığım yazıyı ve bu yazıya ait resmi facebook'ta paylaşmak istiyorum. Sadece facebook'ta paylaşmak da yetmeyecek, ilgili firmalara bu kısımları incelemeleri için mail atmak istiyorum. Yardımcı olursanız memnun olurum. İlginiz için teşekkür ederim...

Facebook ve Twitter'da RSS yardımı ile otomatik paylaşım yapabilirsin. Twitterfeed.com veya HootSuite.com gibi siteler yardımı ile ilgili RSS'yi tanımladıktan sonra yeni bir içerik yayınlandığında belirli bir süre sonra ilgili sitede otomatik paylaşım yapılır.

Cevap Yaz

Cevap yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git