Php & MySQL Yapısı İle Sunucuda Veritabanı Oluşturmak

Php & MYSQL yapısı ile büyük bir web otomasyonu hazırlıyorum.Bu otomasyonda her kullanıcı yeni üyelik oluşturduğunda sistem otomatik olarak o üyeye ait yeni bir veritabanı ve bu veritabanı içinde tablolar oluşturuyor.

"CREATE DATABASE userdb";
"CREATE TABLE satislar (
 ID INT UNSIGNED NOT NULL AUTO_INCREMENT PRIMARY KEY,
 MUSTERI_ID VARCHAR(255),
 ISLEM_TURU VARCHAR(255),
 KASA VARCHAR(255),
 ISLEM_TARIHI VARCHAR(255),
 VADE_TARIHI VARCHAR(255),
 MEBLAG VARCHAR(255),
 BAKIYE VARCHAR(255),
 ACIKLAMA VARCHAR(500),
 )";

Bu sistem localhost ta çalışıyor fakat sunucu üzerinde uye kayıt esnasında sistem veritabanını oluşturamıyor. Böyle birşey mümkün mü? Mümkünse nasıl bir yol izlemeliyim neler yapmalıyım? Eğer böyle birşey mümkün değilse bu sistemi farklı şekilde nasıl yapabilirim? Şimdiden cevaplarınız dört gözle bekliyorum.

Her kullanıcı için bir veritabanı oluşturmak iyi bir fikir değildir, kiralamış olduğun bir sunucu ise , bir çok veritbabanı oluşturmak için ekstra ücret ödemen gerekmektedir. 

Sunucun belkide bu sebepten dolayı izin vermiyor olabilir. Her kiralanmış sunucunun bir veritabanı oluşturma limiti vardır. 

 

Peki nasıl yapabilirim.

Tek veritabanı içinde olduğu zamanda tablolarda aşırı veri olacak

Merhabalar veritabanı tasarımında gerekli alanların hakkında pek bir fikrim yok fakat ben olsam müşterilere ait tablo ile işlem yapılması istenen tabloyu ayrı tutup ilişki kurardım. 

Cevap Yaz

Cevap yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git