PHP: Kelime Quiz

Merhaba arkadaşlar aşadğıdaki gibi bir veritabanım var. test sayfasında Kelimeler tablosundan 4 kelime alıp bir tanesinin ingilizce karşılığını soruyorum. Doğru cevap halinde Gelişim tablosuna o kullanıcının doğru bildiği kelimeye +1 puan ekleniyor. Test sayfasını yapamadım. Kelimeleri seçerken sorulacak kelimenin Gelişim tablosunda puanı 5 den küçük olmalı. Ve kelimeler rastgele karışık seçilmeli. Yardımcı olabilecek var mıdır?

Selamlar,

1 - puanı 5 den küçük kelimeleri çektiğin Select sorguna 

Where Puan < 5

şeklinde bir şart eklemelisin ki puanı 5 den küçük olanlar gelsin. Hatta kademeli şekilde de yapabilirsin. Örn önce puanı 1 olanlar gelsin, puanı 1 olan yoksa 2 olan gelsin gibi.

2 -  Random gelmesini istiyorsan, örn veri tabanında 500 tane kelime varsa random sayı üretme fonksiyonunu kullanarak 1 ile 500 arasında random 4 sayı üreterek o Id lere karşılık gelen kelimeleri seçtirebilirsin. Kelimeleri çekerken de 1. maddeyi uygularsın.

3 - Üst kısma yazdığın ingilizce kelimenin ID sini bir değişkene atarsın. Tıklanan kelimenin ID si ile ana kelimenin Id aynı ise veri tabanında o kelimeye +1 verirsin.

 

Kodları göndermediğin için ancak bu kadar yardımcı olabilirim. 

Kolay gelsin.

Cevap Yaz

Cevap yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git