Html ve sonrası

Merhaba ben web tasarım yapmayı öğrenmek istiyorum bireysel olarak çevremde iş almak ek iş yapmak istiyorum. Bu sebeple Html öğrenmeye başladım devamında html5e mi geçmeliyim csse mi? Css3ve html5 öğrenme sırası nasıl olmalı? 

HTML vs CSS aynı anda öğrenilir. Yani bunlar zaten ayrılmaz ikilidir. Daha hızlı ve kolayca öğrenebilmen için Boostsrap ı araştır. Gerisi site yaptıkça gelir zaten.

Ek olarak web sitesi yapmak öyle göründüğü gibi değildir. Front-end mi yoksa Back-end mi olacaksın ona karar ver. Front-end sitenin görünen yüzüdür. Back-end ise arka plan kodlarıdır.

Yazdığına göre herşeyi sen yapacaksın. Bu sebeple önce html ve css öğrenmen lazım sonra javascript öğrenmen lazım ve sonrasında php yada asp.net öğrenmelisin. PHP bilmiyorum ama asp.net öğreneceksen de MVC teknolojisini araştır direk onla başla. Web Form ile başlarsan geriden başlamış olursun.

Sorunun cevabı ikisini de aynı anda öğrenmen gerekir. Daha sonra diğerlerini.

 

kesinlikle katılıyorum ek olarak şunları ekleyebilirim. Html işin temel kısmı css makyaj kısmıdır.yani kodu html ile yazarsın css ile tasarım işlerini halledersin.sonrasında is javascript , jquery ,php .... gelmekte

HTML, HTML5, CSS, CSS3 bunların hepsi birlikte öğrenilir. Sonlarına 5 ve 3 rakamlarının gelmesi, fonksiyonel olarak bazı ilave kullanımların olduğunu gösterir, temelde aynıdır.

Codecademy.com ve CodeSchool.com sitelerinde sıfırdan başlayıp pratik yapabilirsin. Sana adım adım kod yazdırarak ilerletiyor. O zaman aslında ne demek istediğimi anlayacaksın. İngilizce bilmiyorum diye takılma, çok basit ve anlaşılır bir dili var. Anlamadığın yerleri kopyala yapıştır ile Google Translate'ten bakabilirsin.

 

Cevap Yaz

Cevap yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git