ETİCARET PROJEM (ACİL BAKIN YARDIM)

Benim şimdi şöyle bir projem var mesela flo.com' da bir ayakkabı 69,90 TL ben o ürünün resimlerini alıp bilgilerini felan alıp GittiGidiyor n11 vs vs yerlerde 74,90 TL'ye satmak istiyorum yani 15 TL kar gibi birşey bunu yapabilir miyim herhangi bir suçu varmı yaptığımın ?? Bence bir sorun yok sadece adam benden iade istediğinde ne yapacağım onu bilmiyorum anlatırsanız çok sevinirim

Onun dışında yurtdışında yapsak felan daha karlı ama İngilizce bilmiyorumki :( 

 

Görsellerin telif hakları vardır. Ancak siz markalaşmadığınız sürece çok dikkatlerini çekeceklerini sanmıyorum. Buna rağmen görselleri kullanmanızın kısa ve orta vadede sorun olacağını sanmıyorum. Olursa  da ikaz edeceklerdir, kaldırır farklı görseller kullanırsınız. 

 

Kar edebilme konusunda ise evet edersiniz ama bu 50-100 ürün satışıyla değilde yüzlerce ürün satışını yakalayarak sürümden kazanabilirsiniz diyelim.

Tüketicinin aldığı ürünü iade hakkı mevcut. İade etmesi durumunda ödeme iadesini de yapmak icabedecektir. Her iade size extra kargo ücreti olarak gider olarak geri dönecektir. 

 

Şunu net olarak söyleyebilirim ki; size sipariş edilen bir ürün var diyelim. Sipariş Antalya'dan. Siz ise gönderimi İstanbul'dan yapacaksınız. Ürünü paketlediniz. Paket birinci gideriniz. Gönderim için kargoya ulaştınız. Sizin kargo mesafeniz ikinci gideriniz. Kargoya verirken kargo ücretini ödediniz. Bu da üçüncü gideriniz. Karşı ödemeli gönderirseniz bu gider size yansımayacaktır.  Tüketici ürünü iade ederse kargoya gidip tekrar siz alacaksınız. Bunlar extra giderler. Tüketiciye ulaşması ve geri dönüşü için kargo şirketi sizden taşıma ücreti isteyecektir. Bu da extra giderler olacaktır. Ama sabırla, markalaşarak ve kendi tüketicilerinizi oluşturarak istikrarla ilerlerseniz bu gider kalemleri uzun vadede satışlar arttıkça size ufak ufak karlar bırakmaya başlayacaktır. 

Yurtdışı meselesine girmeyeyim =) Size de girmemenizi tavsiye ederim.

Cevap Yaz

Cevap yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git