Corel Draw Daire Etrafına Kıvrım verme

Arkadaşlar Corel'de tasarım yapmam lazım, ancak bu daire etrafına kıvrım yapmak istiyorum. Aynı resimdeki gibi yapamıyorum, nasıl yapıldıgını bilen var mı?

 

İllüstratorde sol tarafta bulunan Toolbarlardan Kare butonunun içerisinde Starsı seçip boş alanda  çift tıklayın. Stars bölümü gelecek orada Radius 1 değerini 33, Radius 2  değerini 30 gir. Point değerini ise 20 olarak gir. Daha sonra OK eye bas. Bir alan çiz.

Yukarıda bulunan Effect menüsünden Stylize / Round Corners menüsüne gir Radius Değerini istediğin kadar girebilirsin. Preview butonu yanındaki bulunan kare kutucuğu seçili hale getirki corner derecesini daha iyi görürsün. Bu şekilde işlemi tamamlayabilirsin.

İllüstratörde  yeni bir sayfa açıp soldaki Tolbars'tan bir Elips çiziyorsunuz. Daha sonra  Üstteki menülerden Effect / Distort & Transform / Zig Zag'a tıklayın. Gelen menüden Size bir değer verin Absolute'nin yanındaki yeri tıklayın Ridges per segment seçeneğine de değer girin. Points ten Smooth seçeneğini tıklayın. Alt soldaki Preivew seçeneği seçili halde kalsın. Böylelikle istediğiniz şekil ortaya çıkmış olur.

Cevap Yaz

Cevap yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git