Corel Draw'da Temel Olarak Neler Bilmemiz Gerekiyor?

Corel Draw programını kullanmayı geliştirmek istiyorum, ama nerden başlamam gerektiğini çözemiyorum. Bilgi sahibi olmak istiyorum. Bu program hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

CorelDRAW vektör tabanlı bir grafik tasarım programıdır. Genel olarak baskı grafiğinde kullanılır. Özellikle masaüstü yayıncılıkta, dijital baskı, maatba, tekstil, tabela, dış cephe kaplama gibi alanların tasarımında en çok tercih edilen programlardan biridir. Programlardan biridir dedim çünkü diğer vektör tabanlı grafik tasarım programları da var. Freehand,Illustrator ve Indesign (genel olarak sayfa mizanpajında kullanılır) en popüler ve köklü diger vektör programlarından bir kaçıdır. Bahsettiğim bu 4 vektör programının kullanım amacı aynı olsa da içerdikleri, özellikleri ve arayüz kullanıma göre kullanım alanları farklılık göstermektedir..

CorelDRAW, CorelDRAW Graphic Suite adını taşıyan grafik yazılımı paketinin bir parçasıdır. Yapı ve işlevsellik açısından Adobe’un programlarına oranla oldukça geridedir. Illustrator ve InDesign’a göre daha basit alanlar için tercih edilebilecek bir programdır. Son yıllarda Milli Eğitim Bakanlığı’nın da desteğiyle oldukça yüksek bir kullanım alanına sahiptir, bu nedenle amatör / yeni başlayan kullanıcıların ilk tercih ettiği programlar arasında başı çekmektedir.

Cevap Yaz

Cevap yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git