Bilgi Yarışması Programı

Flash ile hazırlanmış bilgi yarışması sunumu lazım. Nasıl temin edebilirim?

  • Etiketler;

Aşağıdaki linkte bundan yıllar önce hazırladığım bir bilgi yarışması uygulaması var. İhitiyacınızı görecektir. İçinde FLA dosyası, SWF dosyası ve bu swf'nin EXE'si bulunmaktadır. Virüs konusunda hata alırsanız bir sıkıntı olmadığını belirterek geçin. (Exe dosyalarını bazı programlar virüs gibi algılayabiliyor)

İndirmek için buraya tıklayın

YARIŞMA UYGULAMASININ AÇIKLAMASI:

Bu yarışma programı okul, yurt ve benzer müesseselerin sosyal  faaliyetlerine destek olması amacıyla Sanalkurs.net tarafından hazırlanmıştır. Bu programın dağıtımı, yayılması, herhangi bir yerde kullanılması ücrete tabii değildir. Ancak parayla satılması veya parayla satılan programlar arasında yer alması hususunda tüm hakları mahfuzdur. 

PROGRAMIN KULLANIMI:

1- Program, kullanımı son derece basit ve kullanışlı olacak şekilde hazırlanmıştır. Üst kurum başlığı, konu başlıkları, sorular, cevaplar harici "site" isimli dosyadan değiştirilebilir. 

2- Soru butonlarına tıkladığınızda ilgili soruya erişebilirsiniz.

3- Halihazırdaki sorunun cevabı için alttaki "Cevap" butonuna tıklayabilirsiniz.

4- Yarışmada sorulan her bir soru için süreler 30, 45, 60 saniye olacak şekilde düzenlemiştir. Süre rakamlarının sağında ve solunda bulunan ok işaretleri yardımıyla o anki soruya atamak istediğiniz süreyi seçiniz ve rakamın üzerine tıklayınız. Geri sayım başlayacaktır. Geri sayım bittiğinde ise sağ alt köşede "Lütfen kağıtlarınızı kaldırınız" uyarısı çıkacaktır. 

5- Yarışma esnasında her bir soruya 10 puan verilecek şekilde düzenlenmiş olan Puan Durumu tablosuna sol alt köşede bulunan "Puan Durumu" butonundan erişebilirsiniz. İlgili guruplara puanlarını verdikten sonra tekrar aynı butona tıklayarak göstergeyi kapatabilirsiniz. Daha sonra açtığınızda programı tamamen kapatmadığınız takdirde puanlar muhafaza edilecektir.

6- Yarışma 20 sorudan müteşekkil olup ilaveten 10 adet de yedek soru bulunmaktadır. Bu sorular başta da ifade ettiğimiz gibi "site" isimli dosyadan değiştirilebilir. Sonraki 10 soruya geçiş yapabilmek için "Sonraki 10" butonunu, yedek sorular için de "Yedek Sorular" butonunu kullanabilirsiniz. 

7- Yarışma esnasında müzik çalabilmeniz için bu dosyalarla birlikte gelen 1.mp3 dosyasını başka bir dosya ile değiştirebilirsiniz. Müzik harici olarak çalmaktadır ve o anda çalan müzik aynı klasörde yer alan "1.mp3" müziği hangisi ise odur. 

8- Programın genel özellikleri yukarda belirtildiği gibidir. Herhangi bir problemle karşılaşılırsa aşağıdaki siteden bize ulaşabilir, önerilerinizi ve tavsiyelerinizi paylaşabilir, böylelikle programın gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. Programımızın şimdilik şekilli sorular için desteği bulunmamaktadır, ama en kısa sürede bu özellik bir sonraki versiyonlarda eklenecektir. 

MUHTEMEL PROBLEMLER

- Çok küçük bir ihtimal olsa da, bazen Türkçe karakter sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bu sorunu halledebilmek için lütfen sisteminizin font hanesine Arial Türkçe destekli fontu yükleyiniz. Yine çözülmediği takdirde tüm klasörün yerini değiştirmenizi tavsiye ederiz. (Mesela D sürücüsüne almak gibi)

- Eğer çalışmazsa Flash player'in yüklenmesi önerilir. 


- www.sanalkurs.net
- www.sanalkurs.net/soru-cevap

Sorularınızı Sanalkurs Soru Cevap sayfalarına yazdığınız takdirde daha hızlı cevap alabileceksiniz.

Abi mevcut yeni sürümleri varmı bu programın?

Son hali bu, daha sonra geliştirme yapmadık .

Selamlar. Bu bilgi yarışmasını kullanmak istiyorum fakat bilgisayarımda eksik fontların olduğunu söylüyor. 2 tanesini bulıup indirdim ve yükledim ama diğerleri internette yok. Bu programa çok ihtiyacım var. Acilen lütfen yardımcı olur musunuz? exe olarak açarken hata yok ama swf olarak açarken müzik ve sorular yok. Yazılar gözükmüyor cevapları da yok soruların

Cevap Yaz

Cevap yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git