Google Adsense Başvurum Kabul Edilmedi

Merhabalar, web sitem www.tarihboyu.com'a Google Adsense bağlantısı ekledim fakat şöyle bir mail geldi. SEBEBİNİ VE ÇÖZÜMÜNÜ bilen varsa lütfen yardımcı olabilir mi??

Başvurunuzun durumu:

Sayın Murat,

Google AdSense'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Uzmanlarımız başvurunuzu inceledi ve program ölçütlerimizi karşılamadığını saptadı. Bu nedenle, sizi programımıza kabul etmemiz mümkün değil.

Google reklamlarının yayıncılarımız ve reklamverenlerimiz için etkili olmasını sağlamaya yardımcı olacağına inandığımız bazı politikalarımız bulunmaktadır. Google, tüm yayıncıları inceler ve herhangi bir başvuruyu reddetme hakkını saklı tutar. Büyümemizi sürdürürken, daha geniş bir web içeriği ile daha fazla web yayıncısına hizmet edecek şekilde programımızı genişletebileceğimizin farkındayız.

Kararımızın ayrıntılı nedenleriyle ilgili sorulara cevap veremeyeceğimizi bilmenizi isteriz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Adsense reklamlarının yayınlanabilmesi için sitenizin dinamik içerikli bir site olması gereklidir. Sitenizde en az 20-30 özgün (ve sürekli eklenen) bir içerik akışının olması beklenir. Sabit içerikli siteler Google Adsense için uygun değildir.

İçeriklerinin özgün olması da son derece önemlidir. Başka yerden kopyala yapıştır olan içerikler nedeniyle de Adsense sizin reklam başvurunuzu onaylamaz.

Gördüğüm kadarıyla siteniz bir anasayfadan ve bir iki sabit sayfadan oluşuyor. İçeriklerinizi özgün yazılarla 50 üzerine çıkarıp, belirli bir periyotta paylaşımlar yapmaya devam ederek yeniden başvuru yapın.

Bir sefer, organik hitleriniz istikrara kavuşsun. Tekil organik hitiniz en az 200 olmalıdır.

İkinci olarak söylemem gerekiyor. Google Adsense kuralları çerçevesinde ne sitesi açarsanız açın sizden istenen SEO kurallarının düzgün uygulanması.

 

Örneğin, Google newste öyle bir kural varki, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik olarak seçim yaptığımda benden konuyu açan kişi kim onu istiyor.

Google Adsense'de de sizin ne kadar web sitesi değeri taşıyan bir lokasyona banner koyduğunuza bakıyor. Yani 1 resim, bir başlık bir metin koyarak web sitesi olmuyor. Gizlilik ve Kullanım Şartları, Linkler, Banner Lokasyonları, Metinlerin karakter sayıları hepsine uymanız şart.

Cevap Yaz

Cevap yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git