Admin Sayfası Kontrolü

Merhaba Arkadaşlar, daha önce yaptığım admin paneli alanı için, mysql fonksiyonları kullanmıştım fakat hosting üzerinde çalışmadığı için pdo kullanmak zorundaymışız. Bende pdo kullanarak Giriş işlemi yaptırıyorum kontrolünü sağlıyor giriş yapıyor fakat çıkış yaptığım halde tekrar admin dizinine girebiliyorum.

Aşağıdaki resimlerde hangi şekilde yaptığımı göstereceğim bilen arkadasların yardımlarını bekliyorum

Teşekkürler.

1. Resim Giriş İşlemi Alanı İçin.

2. Resim Giriş Yapıldımı Kontrolü İçin.

Bu şekilde olunca admin alanına sorgusuz sualsiz girebiliyorum her hangi bir kontrol sağlamıyor. Session taşımıyor lakin test sayfa üzerinde yaptığımda session taşınıyor her hangi bir sorun olmuyor.

<p>Sunucu kısmında <strong>mysql_</strong>&nbsp;fonksiyonlarını &ccedil;alışmamasının&nbsp;sebebi PHP&nbsp;s&uuml;r&uuml;m&uuml; arasındaki farklardır. Ş&ouml;yle ki <strong>mysql_</strong>&nbsp;fonksiyonu <strong>PHP5</strong>&#39;ten itibaren desteklenmiyor, <strong>PHP7</strong>&nbsp;s&uuml;r&uuml;m&uuml; ile birlikte de kaldırıldı.&nbsp;</p> <p>Yerel sunucunun (wamp, xamp, vb.) s&uuml;r&uuml;m&uuml;, web sunucunun s&uuml;r&uuml;m&uuml;nden daha d&uuml;ş&uuml;k olduğu i&ccedil;in <strong>mysql_</strong>&nbsp;fonksiyonu gibi bazı PHP &ouml;zellikleri &ccedil;alışmıyor. Bu &ccedil;alışmayan kodlar arasında <strong>if</strong>&nbsp;kontrolleri de olabilir.</p> <p>Bu sorunun &ccedil;&ouml;z&uuml;m&uuml; i&ccedil;in sunucunun <strong>PHP</strong>&nbsp;s&uuml;r&uuml;m&uuml;n&uuml; d&uuml;ş&uuml;rebilir ya da kodlarını <strong>PHP5</strong>&#39;e g&ouml;re d&uuml;zenleyebilirsin.</p>
Cevap Yaz

Cevap yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git