Siber Güvenlik

Siber Güvenlik

Siber Güvenlik konusunda çalışma yapmanın önemi anlatılmaktadır.

* Günümüzde bilişim sistemlerinin kullanımı son derece yaygınlaşmıştır. Bilgi sistemleri hayatımızın her safhasında karşımıza çıkmaktadır.

* Bununla birlikte siber saldırılar da yaygınlık kazanmıştır. Büyük çaplı siber saldırılarla sistemlere önemli hasarlar verilmektedir.

* Bilgisayar konularında kendimizi geliştirmek isteriz. Sosyal medyayı etkin kullanırız. Fakat iş güvenliğe gelince ağırdan alır insanlar.

* Siber Güvenliğe beyaz şapkalı hacker yönü ile bakmakta fayda vardır.  Aksi takdirde saldırı maksadı ile kullanıldığında kişi hem kendine hem de çevreye zarar verir.

* Daha önceki yazılarımda bilgisayar güvenliği ile ilgili konulara değinmiştim. Bundan sonra da araştırma yaptıkça deneyimlerimi özet şekilde siz okuyucularımıza sunmayı düşünüyorum.

* Bu kapsamda özellikle ağ güvenliği, malware saldırılarına karşı tedbirler, adware'lerin engellenmesi, rootkit taramaları, uygun ve gelişmiş şifrelerin kullanımı önem arz etmektedir.

* Ayrıca android işlemcili telefonların da kullanımında çok dikkatli olunmalıdır. Saldırıların çoğunluğu bu tip işlemcileri ihtiva eden sistemlere gerçekleştirilmektedir.

* Etrafın beyazlara bürüneceği günlerin yaklaştığı şu güzel zaman dilimlerinde hepinize sağlıklı, mutlu ve güzel günler dilerim.

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git