Sanal Bilgisayar Oluşturmak

Bu yazıda size bilgisayarınızda sanal bir bilgisayar nasıl oluşturulur, onu göstereceğim.

Bu yazıda size bilgisayarınızda sanal bir bilgisayar nasıl oluşturulur, onu göstereceğim.VMware nedir ?

VMware, bir sanal makina yazılımı olup konuk işletim sisteminin ana makina işletim sistemi içinde çalışmasına izin verir. VMware ile konuk işletim sisteminin aktif hale getirdikten sonra bu konuk işletim sistemine uygulama programları yükleyebilir ve onun desteklediği servisleri verebilirsiniz. Örneğin ana işlatim sisteminiz Linux iken, Windows 2000 yada Windows XP kurabilir ve Windows için geliştirilmiş herhangi bir uygulamayı konuk Windows platformunda çalıştırabilirsiniz. Bu durumun terside mümkündür yani ana işletim sisteminiz Windows XP iken, Linux kurabilirsiniz.

VMware aslında bir sanal makine öykünücüsü (emulatör) olup temelde özel bir işletim sisteminden ziyade makinenin kendisine öykünür, böylece bu sanal makineye hangi işletim sistemi yükleyeceğiniz size kalmış bir seçenek haline gelir. Diğer bir değişle bu program BIOS'u da dahil olmak üzere bir bilgisayarı bütünüyle taklit eder. .Burda ana bilgisayarınız ile sanal bilgisayar farklı işletim sistemleri altında bile çalıştırabilirsiniz.

PROGRAMI BU LİNKTEN İNDİRİYORUZ

İndirmek için tıklayın.

ADIM ADIM KURULUMU

Programı masaüstüne indirip çift tıklayıp normal bir program gibi çalıştırıyoruz.Ayarları değiştirmeden ilerliyoruz..Burdan yükleyeceğiniz işletim sisteminizi seçin..

Şimdi sanal makinaya işletim sistemi kuruyoruz. İşletim sistemi CD'nizi takıyosunuz. Burda ana bilgisayarınız ile sanal bilgisayar farklı işletim sistemleri altında bile çalıştırabilirsiniz.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 6 yıl önce
Hocam Ben kurstan metin hatırladınızmı :D Ben size bir soru sorcam: benim bilgisayarım xp iken bu bilgisayarı windows 7 yapabilirmiyiz
• 6 yıl önce
İşlemci ve Ram belleğin iyiyse yaparsın.Sonuçta bu donanımlardan yer ayırıyosun. Arkadaşlarına selam söyle.

Yukarı Git