Saç Rengi Değistirme

Bu dersimizde photoshopta saç rengi nasıl değişir onu öğrencez.

İlk önce üzerinde oynamak istediğimiz resmi açıyoruz.
daha sonra Polygonal Losso Tool(L) yada Pen Tool (P) bu iki seçim araçlarından birini kullanarak saçlarımızı düzenli ve özenle seçiyoruz. Daha sonra sağ tıklayıp Make Selection Diyip Feather 2 değerini giriyoruz.Seçili alanı layer yapın "Ctrl + J" kombinasyonunu kullanarak.

Şimdi yapacağımız işlem işe saçları istediğimiz renge boyamak olacaktır.Bunun için birkaç yöntem var ben size bunlardan birini göstermek istiyorum.

Sonuç;

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

ÇOK GÜZEL OLMUŞ
evet çok güzel olmuş denedim çok da kolay
söyledikleinizi aynen uyguladım dediğiniz gibi saçlar boyanıyo ama burda görüldüğü gibi doğal bi sonuç elde edemedim buradaki gibi saçın kahkülü ayrımı saça vuran ışık belli olmuyor:sasir:
söyledikleinizi aynen uyguladım dediğiniz gibi saçlar boyanıyo ama burda görüldüğü gibi doğal bi sonuç elde edemedim buradaki gibi saçın kahkülü ayrımı saça vuran ışık belli olmuyor:sasir:
valla çok güzel bir çalışma çok beyendim.
Doğal alması tabikide önemli.İnandırıcı durması lazım gercekci olması lazım neden öyle oldu anlamadım belki sectiğin resimde bir sorun vardır :) dersi hazırlarlen baslangıc seviyesindekileri göz önünde bulundurarak hazırladım hersey açık aslında yanlıs yapılcak bir sey yok :)
saçı seçip sağ tıklıyorum ama make selection yok. çıkan yazılar şunlar deselect,select inverse,feather,save selection,make work path,layer via copy,layer via cut,new layer,free transform,tranform selection,fill,stroke,lens flore...bunlardan hangisin seçmem lazım?
Saçın etrafını sec ama seçili hale getirmeden sağ tıkla o zaman cıkar
teşekkürler çok kolay bir yöntmmiş.Bu özellik cs 2'de de var mıydı yoksa cs 3 le birlikte mi geldi? :dusun:
arkadaslar hersey cok güzelde yalnız benim gibi yeni baslayan arkadasları da dusunun lütfen sizin için basit olan anlatılmayan atlanan her sey benim gibi bilmeyenler için malesef cozmek saatler alıyor. hani mümkünse en azından bazı dersleri daha detaylı anlatırsanız seviniriz. herkese kolay gelsin
Ben cs2(9.0) kullanıyorum.
çok güzel olmuş süper..ben color replacement tool ile değiştiriyorum o da doğal ve güzel oluyo bence:kirp:
gerçekten takdire şayan bir anlatım ve güzel bir konu...çok teşekkür ederim iyi ki böyle bir platforma üyeyim:kirp:
SÜPERR WALLA NE DİYELİM
çok kolay oldu eliniz sağlık
yha bende make selection çıkmıyor:agla: sizce neden olabilir:hayret::sasir:
kadın daha bi taş oldu :P
ya ben bunu yapıyorum kesimden dolayı renk elbiseni üzerine de gidiyor onu nasıl silecem
bu hangi program

Yukarı Git