Renk Yönetimi: Equalize

  • 5.436

Fotoğrafınızdaki parlaklık seviyesini otomatik olarak belirli bir oranda arttırır ama bunu siyah rengin ve orta tonlarında yoğunluğuna göre yapar.

Equalize fotoğrafınızdaki parlaklık seviyesini otomatik olarak belirli bir oranda arttırır ama bunu siyah rengin ve orta tonlarında yoğunluğuna göre yapar. Işık parlamasının yoğun olmasını isteyenler için tercih edilen bir filtredir yalnız aşağıdaki örnekteki fotoğrafta dikkatinizi çekmek istediğim bir nokta var. İki fotoğraf arasına bakarsanız soldaki erkeğin üzerindeki beyaz t-shirt?ün gereğinden fazla beyazlaştığını görebiliriz. Aslında sadece ensesinin alt tarafı ve omuzu parlamış soldaki resimde ama equalize uyguladığımızda komple sırtının beyazlaştığını görüyoruz. Bu etki farkını unutmayın ama doğa fotoğraflarında, fazla beyaz parlamanın olmadığı fotoğraflarda rahatça kullanılabilinir.  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 8 yıl önce
[b]Syn. Ali Uçar ;[/b] Bir Seminerinizde ışık patlamalarından doğan sorunu ortadan kaldırmak için bir araç yardımıyla açılan pencere içerisinden istediğimiz renk tonunu seçerek alanın renk tonlamasıyla ve kontrastıyla ilgili bir ayar hakkında bilgi vermiştiniz ,rica etsek bu konuyu bizlere bir ders olarak aktarırmısınız. ???
• 8 yıl önce
Geçici olarak söylemem gerekirse, o gün seminerde anlattığım panel; HDR Toning idi. http://www.sanalkurs.net/renk-yonetimi-hdr-toning-6898.html Panelin kısaca ne işe yaradığını yukarıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Yukarı Git