Php-Nuke ile Neler Yapılabilir ?

Bu dersimizde Php-Nuke ile neler yapılabileceğini birlikte görelim.

Herkese Merhabalar ;

Arkadaslar basit bir script deyip geçmeyin. Php-Nuke gerçekten bir çok aşamalardan geçmiş ve şu an gunumuzde en sağlam scriptlerden biri olarak yerını almış bir sistemdir.

Php-Nuke ile yapılanlar sınırlıdır. İşte hep aynı klasık gorunumler yapılır.

Bu yorumlar bir yere kadar. Php Nuke ile aklınıza getiremeyeceğiniz bir sürü şey yapabilirsiniz. Eğer içinizde biraz web tasarım yapma isteği ve becerisi varsa sizin yaratıcılığınıza göre çok guzel seyler yapabilirsiniz.

Benim bir çok yazılımcı arkadasım var. Tüm müşterilerine sadece php-nuke veritabanlı sıstem uzerinden gelıstırerek gerek emlak sitesi, gerek mobilya sitesi, gerekse okul sitesi yapıyor. Scriptin açıkları var, şu tarafları eksik falan gibi konulara gırmıyorum. Çunku bu yazıyı okuyan arkadaşlar php-nuke oğrenmek isteyen arkadaşlar. Onun için diğer kısımlarına yönelmiyoruz.

Bakın size birşey diyeceğim. Yukarıda dedim ya, web tasarım becerısı ve yaratıcılıgı olan arkadaslar Php Nuke'ü de geliştirip istediği kıvama getirebilir diye. Alın size güzel bir örnek: Sizce Php-Nuke kullanarak Wordpress gibi blog yapılabılır mi?

Buyrun cevabı için buraya tıklayın. Siteye girip bir gezin. Sonra yorumlarınızı bekliyorum :)

Bu siteyi Nukedestek.net ekibinden İbrahim Kalkan hazırladı. Bir Türk arkadaşın böyle bir çalışma ile belki Wordpress ayarında bir proje yapması gerçekten gurur verici. Arkadaşı buradan bir daha kutluyorum.


Dersimizi kısaca özetlemek gerekirse: Bu sadece Php-Nuke için de geçerli değil. Her türlü script üzerine web tasarımcılık ruhunuzu ve yeteneğinizi koyarak bir çok başarılı projelere imza atabilirsiniz. Sanalkurs'un 4.dergisinde de bir hocamız "web tasarım" üzerine bir söyleşi yapmıştı. Gerçekten benim de hoşuma gitmişti. Okumanızı tavsiye ederim. Çünkü günümüzde herkes "web tasarımcıyım" diye geçiniyor.

Evet arkadaşlar, gecenin bir yarısında dilimin döndüğünce sizlere bir şeyler anlatmaya çalıştım. Bir daha "ne yapabileceğimi gösterene" kadar herkese iyi çalışmalar...

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 12 yıl önce
Konunuzda projelerimizi desteklediginiz ve Böyle bir yorumu yazdıgınız için Nukedestek.COM Ailesi olarak Teşekkürlerimi Borç Bilirim... Saygılarımda Halil ibrahiM KALKAN, Oguz Abi başarılarının devamını dilerim :) Kolay gelsin...
• 12 yıl önce
Merhaba... benimki yorum değil soru kapalıdevre yayın yapan sadece üyelerin gezebileceği bir şekilde düzenlemek istiyorum bunun birçok yolu olduğunu duymuştum fakat benim tercih ettiğiş şu şekilde site ilk açıldığında diyelimki giris.php diye bir sayfa ile açılacak bu sayfada "Kullanıcı adı:" ve "Şifre...:" diye çıkacak başka hiçbir bilgi ve yazı olmayacak siteye üye olanlar kullanıcı adı ve şifrelerini girerek sitede gezebilecekler. siteye üye olmayan giremeyecek. siteye
• 11 yıl önce
tabiki böyle birşey yapabilirsiniz, gerekli açıklama nukedestek.com forumlarında mevcut lütfen araştırmadan buradan yazmayalim :)
• 10 yıl önce
siteme editor arıyorum php nuke den anlayan arkadaşlar

Yukarı Git