Php-Nuke'de Çıkabilecek Sorunlar

Php-Nuke'de yaşadığınız sorunların büyük bir bölümünü buradan bulabilirsiniz. Çıkabilecek sorunlardan bahsetmeye çalışacağım..

Merhabalar Arkadaşlar ;

Bu dersimizde Php Nuke de karşılaşabıleceğiniz 2 ana sorundan bahsedeceğim size. Bunlardan başka bir sorunla karşılaşıyorsanız eğer, herşeyi silerek yazdıklarımı uygulayın, derim ben. Sonra onu duzeltırsınız, ilerde bir aksak daha karşınıza çıkabilir. Şimdi sorunlardan bahsedelim.

Birincisi "Tüm Dosyaları" FTP'nize (sunucunuza) atacaksınız. Bakın en çok hatalardan biridir bu. "New" klosorunde bir dosyayı aktarmaz, ondan sonra sistem hata verir. Sonra veryansın edersınız. Bunu İyi kontrol ediniz..

İkincisi Config.php nin ayarlanmasındaki sorun.. Çoğu arkadaşımız config.php yi ayarlayamıyor. Bunu nasıl ayarlarız peki? Öncelikle sitemizin paneline giriyoruz. Plesk veya cpanel. Cpanel olduğunu varsayarak http://www.sitemizinadi.com/cpanel adresine tıklıyoruz. Ve panelimizde "Database" bölümüne giriyoruz. Orada "new database" den yeni bir database adı yazıyoruz. Bu "db_name". Daha sonra ise hemen altında bulunan new_user bölümünde db'mize kullanıcı adı ve parolayı eklıyoruz. Bu da "db_username" e karşılık gelmektedir.

Şimdi giriyoruz cofing.php ye. Ve orada bu değerlere karsılık gelen yerlere yazıyoruz bilgilerimizi.

Aslında bir nevi size php-nuke kurulumunu anlatmış oldum. Daha sonra phpMyadmin de bu databasemize girip .Sql sorgusu dediğimizde karşımıza çıkan boşluğa Nuke dosyasını indirirken içerisinde çıkan "sql" dosyasının içeriğini kopyalıyoruz. Ve git diyoruz. Karşımıza "Sql Başarıyla Sorgulanmıştır." yazısı gelıyor. Ve olayımız bitiyor.

Bir daha "ne yapabileceğimi gösterene" kadar sağlıcakla kalın.

İyi Çalışmalar..

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 12 yıl önce
ben hostuma kurdum.türkçe yapmıyorum.türkçe dil paketi indirdim fakat karakterlerde bi sorun var galiba türkçe karakterler gözükmüyor. Bir de sitenin üst kısmında şöyle bir hata var. [code]ini_set() has been disabled for security reasons in /usr/export/www/vhosts/funnetwork/hosting/flashokulu/site/mainfile.php on line 259[/code]
• 12 yıl önce
Türkçe karakter hatasını Phpmyadmin'e girip anasayfadaki seçeneklerden UTF-Turkish'i seçmelisiniz..2. sorunuza gelince hem turkce karakter hatasının düzelmesi açısından hemde sistemin sağlıklı olması açısından dosyaları tekrar upload ediniz.Yine sorun yaşarsanız.Bana özelMesaj yoluyla Ulaşınız..Kolay Gelsin..
• 12 yıl önce
MERHABALAR BENİM SORUNUM PHPNUKE SİTEMDE MODÜL LER KAYBOLDU CONTROL PANELİNDEN ERİŞEMIYORUM TIKLIYORUM BOŞ ÇIKIYOR CZNEWS MODUL VAR BAŞTAN YUKLEDIM AMA YİNEDE HATA VERDI SONRA SQL YAPTIM AMA YİNE HATA VERDI KOD: DROP TABLE IF EXISTS nuke_modules_categories; CREATE TABLE nuke_modules_categories( mcid int(11) NOT NULL auto_increment, mcname varchar(60) NOT NULL, visible int(1) NOT NULL default '1', PRIMARY KEY(mcid), KEY mcid (mcid), KEY mcname (mcname) ) TYPE=MyISAM; INSERT INT
• 11 yıl önce
merhaba benım phpnuke web sitem var ama forum modulunde sorun var sadece forum bölümünü güncellemek istıyorum nasıl yapacam yardım edermısınız

Yukarı Git