PHP Nuke'da Tema Eklemek

Bu dersimizde sizlere PHP Nuke'da tema eklemeyı anlatmaya calışacağım.

Merhabalar,

Bu dersimizde sizlere PHP Nuke'da tema eklemeyı anlatmaya calışacağım.

PhpNuke dediğimiz sistem başlıbaşına kolay bir sistemdir.Tema eklemek de kaçınılmaz olarak kolay denilebilir.

Dersimize geçelim:

Öncelikle bir tema indiriyoruz. Php-Nuke'da temayı kendiniz de yapabilirsiniz. Bunu ılerleyen derslerımde ayrı bır ders olarak ele alacağım.

Php-Nuke'un bir sürü tema indirebileceğiniz destek siteleri var: Örneğin opsiyontema.com veya nuketema.com gibi. Herhangi bir temayı indirdiğimizi varsayıyoruz.

Daha sonra o temayı localimizde veya FTP'mizdeki "themes" klasörünün ana dizinine gondereceğiz. En çok yapılan hata bu kısımda oluyor; tema klasörünüzün altında bir klasör daha olmamasına dikkat etmelisiniz. Yani "temamız" klasörünün altında footer, themes, header vb. gibi direk dosyaları görmelidir.

Atıyoruz FTP'ye, daha sonra admin panelimize geliyoruz.


www.sitenizinadi.com/admin.phpBuradan "Seçenekler" yazısına tıklıyoruz. Ve karşımıza sitenin başlığı, yani title gibi seçenekler gelecek. Hemen ortalarda sitenizin teması var. Orada "temamız" klasürünü seçip, "değişiklikleri kaydet" diyoruz. Ve sayfamız onu otomatik şekilde görecektir.

Yine bir sorunuz olursa bu konu altından yorum yaparak sorularınızı sorabilirsiniz.

Herkese iyi çalışmalar.
  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 12 yıl önce
bu sekilde 2 tema eklesek, bunu kullanıcının seçmesini sağlayabilirmiyiz nasıl?
• 12 yıl önce
Tabikide Kullanıcı Üye girişi yaptıgında onun üye menüsünde " temanızı seçın " menüsü geliyor zaten.Oradan ftpende yüklü olan temaları zıyaretci seçebiliyor..Her surumde bu var zaten..
• 12 yıl önce
bide ben bu temalar sayfa ilk açılırken toptan yuklensin istiyorum yeni temaya geçtiğimizde sayfa yenileme yapmasın bunu nasıl sağlarız bu arada dersi hazırlayan hocama tessekürler
• 12 yıl önce
Merhaba Oğuzhan Arkadaş, öncelikle, böyle bir ders sitesi açtığınız için size ve diğer arkadaşlara tşk ederim. Benim,sizden bir ricam olacak: Acaba, bu tema değiştirmeyi video ile anlatmanız mümkün mü? Acaba, nukecode temaları (Çoğu İngilizce'dir) Php NUKe temalarına uyar mı? Teşekkür eder,çalışmalarınızda başarılar dilerim.Kolay gelsin.
• 12 yıl önce
Php-Nuke' de tema eklemek konusunu sizler için video seklinde hazırladım.Kısa ve öz anlattım umarım faydalı olur buyrun burdan izleyebilirsiniz.. Link : http://video.google.com/videoplay?docid=-1737454748354208695
• 12 yıl önce
Merhaba oguzhan. Bir tema kurdum ve temayı aktif ettikten sonra admin panjeli ve sitenin ana sayfasında bembeyaz goruntu çıktı. Bu sorun neden kaynaklanıyor sence?

Yukarı Git