Photoshop'ta kartvizit hazırlayalım

Bu dersimizde Photoshop'ta basit ama piyasanın kartvizitlerine muadil bir kartvizit çizeceğiz. Önemli olan doğru rengi, doğru karakteri ve doğru nesneyi doğru yerde kullanmaktır.

Bu dersimizde Photoshop'ta basit ama piyasanın kartvizitlerine muadil bir kartvizit çizeceğiz. Önemli olan doğru rengi, doğru karakteri ve doğru nesneyi doğru yerde kullanmaktır.

Önce 800x600 bir çalışma penceresi açalımSayfanın arka rengine gri verdim isteyen istediği rengi verebilir...Rectangle tool ile bir kartvizit endamı çiziyoruz göz kararı ile...

(Gerçek kartvizit boyu (82x52.5) ama bizimkimki sadece deneme olacağı için siz göz kararı ile çizin.Gördüğünüz gibi bir dikdörtgen çizdik.


Ve çizdiğimiz dikdörtgene Gradient Ovarlay ile renk veriyoruz.Birbirine yakın renkler verirseniz daha hoş durur örnek mavi ve açık mavi:Logomuzuda uygun bir yere yerleşitiyoruz genelde sol üst köşe tercih edilir.Daha önce Illustratorde çizidğimiz nesneyi çalışmamızın uygun bir yerine koyuyoruz.Daha sonra çalışmanın uygun yerlerine standart kartvizit kelimelerini yazıyoruz... Yetkili, Adres, Tel, Web v.b.Sonuç olarakta sizin hayal dunyanız ile daha çeşitli tasarımlar yapabilirsiniz.Gelecek derste görüşmek dileği ile...

Aşağıda PSD halini verdim isteyen inceleyebilir.

Allah Yardımcınız Olsun.


  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

çok faydalı bir ders
çok sağol ama Illustratorde ki çizimleri nasıl yapıcak keske onunda formülünü verseydin gerisini ypabilirim ama o figürler zor
Hocam sormak istediğim bir sual var; - Kartvizitleri basarken bazı renklerin çıkmadığı veya o renklerle kartvizit yapılamayacağı söyleniyor. Böyle bir kısıtlama var mı kısıtlamadan ziyade zorunluluk yani?
Aslında kağıda göre değişiyor evet bazı kağıtlarda istenilen renk yakalanılamıyor bu yüzden kağıda göre renk kullanmak gerekiyor
çok saol hocam ellerinize sağlık
hocam çok sağolunn..inş..bundan sonra hatasız yapıcazz
:-dusun:
ELINIZE SAGLIK IYI BIR DERS
IYI BIR ACILMA ELINIZE SAGLIK BENIM HOSUMA GIDEN KIVRILAN SEKILI YAPMAK ONU SEVDIM TEBRIKLER
dostum saol
psd halı derkn anlıymdm ama :(
cok güzel olmus. tesekkürler. :)
eLLerine sagLik,güzeL bi caLisma, Ve güzeL bi payLasim oLmus. Tesekkür Ederim İyi caLismaLar...
:gul:teşekkürler:gul:
Bu konuyu hazırlayan arkadaşımıza teşekkür ederim.Fakat şu ayrıntıyı söylemeden geçmek istemedim. Kartvizit tasarımları genelde basılmak üzere yapılır.İlk başta dosya özellikleri penceresinde kullandığınız ayarların basıım için uygun olmadığını belirtmek isterim.Basılacak bir kartvizit için uygun ayarlar aşağıadaki gibi olmalıdır. W:80 mm H :50 mm Resolution:300 Ayrıca basımı yapılacaksa çalışmanın vektörel bir programda(illustrator gibi) hazırlanması çözünürlük açısından daha iyi olacaktır.
tebrikler güzel ve kaliteli bir çalışma olmuş...
Tam aradığım kaynak teşekkür ederim
Konuyu hazırlayan arkadaşıma teşekkür ediyorum. Renklerin çıkıp çıkmayacağı konusu birazda baskıyı yaptırdığınız yerde kullanılan makinanın renk algılamasına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Örneğin hazırlamış olduğunuz tasarım CMYK renk düzeninde; baskı yapılmak istenen makina ise sadece RGB renk düzenlerini algılıyor olabilir. Buna bağlı olarak istenilen renklerde baskınız gerçekleşmeyebilir.

Yukarı Git