Photoshop'ta Işık Ayarı Nasıl Yapılır

Bir çoğumuz fotoğraf çekmeyi sever. Fakat çektiğimiz fotoğraflar ortam ışığından kaynaklı zaman zaman karanlık olabilir. Böyle durumlarda Photoshop aracılığı ile fotoğrafın ışığını açmamız mümkün...

Bir çoğumuz fotoğraf çekmeyi sever. Fakat çektiğimiz fotoğraflar ortam ışığından kaynaklı zaman zaman karanlık olabilir. Böyle durumlarda Photoshop aracılığı ile fotoğrafın ışığını açmamız mümkün...Image > Adjustments > Levels panelini açıp, karşımıza gelen panelin içinde input levels değerleri bulunmaktadır. Bunlar fotoğraftaki ışığı gösterir.Levels panelindeki Input Levels değerlerini hemen altında bulunan üçgen kaydırma çubukları ile ayarlayabiliriz. Bu değerler fotoğraftaki siyah ve beyaz dengesini temsil eder. Bu ayarları değiştirerek fotoğrafımızın ışığını istedimiz gibi ayarlayabiliriz.

Eğer ki hata yapıp, fotoğrafı çok karanlık yada çok aydınlık yaptıysak; klavyeden ALT tuşuna basılı tutup, panelin sağ üst tarafındaki RESET butonuna tıklayarak ayarlarımızı sıfırlayabiliriz.Levels paneline hızlı ulaşmak için: PC için CTRL+L / Mac için ise Cmd+L kısayolu kullanabilirsiniz.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git