Photoshop ile Parlak Gözler Oluşturmak

Bu dersimizde Photoshop kullanarak çekmiş olduğunuz fotoğraflardaki gözlere nasıl parlaklık katabilir, göz alıcı bir şekle dönüştürebiliriz, ona bakalım.

Photoshop kullanarak çekmiş olduğunuz fotoğraflardaki gözlere nasıl parlaklık katabilir, göz alıcı bir şekle dönüştürebiliriz, ona bakalım.

Bu derste aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi bir kaç dakikada inanılmaz parlaklıkta gözler oluşturacağız.İlk işimiz renk seviyelerini ayarlamak ve gerekli renk düzeltmelerini yapmak olacak.Lasso tool kullanarak gözleri seçin. Seçime ekleme yapmak için Shift tuşunu kullanın. Seçimi yeni bir layer'a kopyalamak için Ctrl+J yapın. Dilerseniz seçtiğiniz gözlerin yerine bütün layer'ı da kopyalayabilirsiniz, ancak büyük bir alana filtre uygulamak sisteminizi biraz yavaşlatabilir.Gözlerde Smart Sharpen filtresini kullanın. Ayarları doğru yapabilmeniz dosyanızın büyüklüğüne bağlıdır.Az önce filtre uyguladığınız layer'a bir layer maskesi ekleyin. Sonra %50 kenarları yumuşatılmış beyaz fırça kullanarak sadece göz ve gözbebeğini ortaya çıkarın. Eğer çok keskinlik varsa layer'ın opacity (saydamlık) ayarını düşürün.Levels ayarlarını kullanarak resmin parlaklığını artırın. Biraz önce keskinlik uyguladığınız maskeyi levels 2 üzerine taşıma esnasında Alt tuşunu basılı tutarak sadece gözleri seçmek için önceki layer'dan maskeyi kopyalayın.Colour Balance (Renk Dengesi) ayarı ile göze istediğiniz rengi uygulayabilirsiniz. "Preserve Luminosity" (Parlaklığı Koru) işaretli olsun. Az önce yaptığınız gibi sadece gözlere uyguladığınız maskeyi buna da taşıyarak uygulayın.Gözlerin daha doğal görünmesi için Colour Balance layeri'nın saydamlığını biraz azaltın. Eğer isterseniz, diğer maske uyguladığınız layer'lara da en iyi dengeyi sağlayabilecek şekilde saydamlık vs. ayarları yapabilirsiniz.Ve, sonuç olarak resminiz hazır.Not: 416studios'tan çevirdim.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 7 yıl önce
Teşekkürler, çok başarılı bir ders olmuş.
• 7 yıl önce
eyvallah...
• 7 yıl önce
Teşekkürler arkadaşım!
• 7 yıl önce
Teşekkürler..
• 6 yıl önce
çok yararlı olmuş ama yeni başlayanlar için biraz ağır bi anlatım sanki

Yukarı Git