Photoshop'da Renk Değiştiren Yazı Animasyonu

Bu dersimizde güzel ve yapılması çok basit bir animasyon hazırlamayı öğreneceğiz.

Bu dersimizde güzel ve yapılması çok basit bir animasyon hazırlamayı öğreneceğiz.

Öncelikle kendimize yeni bir döküman açıyoruz ve yazımızı yazıyoruz.Yazı layerımızın 1 tane kopyasını oluşturuyoruz bunun için ctrl + j kombinasyonunu kullanabilirsiniz. Ya da yazı layerına sağ tıklayıp duplicate layer diyebilirsiniz.Orjinal yazı layerımızın rengi siyah (#000000)kopya yazı layerımızın rengi ise kırmızı(#ff0000) olsun.CS (v.8.0) ve alt sürümlerini kullanan arkadaşlar, çalışmalarını ImageReady aktarsınlar bunun için "Shift+Ctrl+M" kısayolunu kullanabilirler.

(Fill - Edit in Imageready) windows - animation ikonuna tıklıyarak animation penceresini etkin kılsınlar.Cs2 ve üst sürümlerinde ise bu aniamtion özelliği photoshop'da mevcut bunun için windows - animation penceresini etkin hale getirin.

CS2 ve üst sürümlerinde File > Save For Web'den .gif olarak kaydediyoruz. CS ve alt sürümlerinde İmageReady'den File > Save Optimized As'dan .gif olarak kaydederek çalışmamıza son veriyoruz.

Kolay gelsin, iyi çalışmalar.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 12 yıl önce
ya ben kopyasını nasıl kırmızı yapıcam?
• 12 yıl önce
gerçekten güzel bir konu ve anlatım.fakat ben cs2 kullanıyor olmama rağmen orjinal layer ile copy olan layerın rengini değiştiremedim.orjinali ne renk yaparsam copy olan layerda aynı renk oluyor.yardımcı olursanız çok sevinirim.teşekkürler.
• 12 yıl önce
orjinal layerın kopyasını olusturdunuz simdi'de size bi kolaylık yapalım Windows - Character tıklayın kopya layer secili iken ordan renk secin ve okleyin bu kadar yada foregorund-background yardımıyla boyayın.
• 12 yıl önce
çok teşekkür ediyorum bu sefer oldu
• 12 yıl önce
rica ederim takıldığın baska seyler olursa çekinemden sorabilirsin.
• 12 yıl önce
bende bişey sormak istiyorum paylaşımlarının cogunu denedim ellerine saglık mükemmel hepsi ama ben bi yerde cok takılıorum tam sonuna geliorum copy layerla layerın renklerini ayarlıorum ama save etmeden önce gözleri kapatıp farmeleri ayarlayamıorum özetle renkler farklı ama save ettigimde renk sabit deişmio hatayı nerde yapıorum sence:uzul:
• 12 yıl önce
Frame pencerelerindeki layer dizilisinde yapıyorsun yanlısı.Bnce tekrar bir bak frame pencerelerine.Windows animation pencereni açtın sonra 1.frame'de siyah renkte yazılı olan layerın gözü açık olsun 2.framede kırmızı yazılı olan layerın gözü açık olsın ama 2.frame'de siyah yazılı olan layerın gözünü açma
• 11 yıl önce
nerden iniyor yardım:8:agla:
• 9 yıl önce
yapıyorum ama kaydedemiyorumm yardımcı olurmusunuzz

Yukarı Git