Opera Max Google Play'den Kaldırılıyor!

Opera Max Google Play'den Kaldırılıyor!

Opera, Android kullanıcısını üzecek bir karar aldı. Android için Opera Max maalesef Google Play'den kaldırılıyor.

Norveç merkezli geliştirici Operapopüler Android uygulamalarından Opera Max için sona gelindiğini duyurarak birçok kullanıcısını üzmüş durumda. Peki, Opera Max neden sonlandırıldı?

Android için Opera Max veda ediyor

Android kullanıcılarına 2014 yılından itibaren sunulmaya başlanılan Opera Max sayesinde kullanıcılar akıllı telefonlarında veri kullanımını yönetebiliyor ve düşürebiliyordu. Maalesef alınan kararla bundan böyle Opera Max, Google Play üzerinden indirilemeyecek. Şirket hiç vakit kaybetmeden Opera Max’ı Android uygulama marketinden geri çekecek.

Uygulamanın geliştiricisi, Opera Max yerine diğer servislerine odaklanmakistediğini ve bu uygulamanın gelişimi için harcadığı kaynakları yönlendirmeyi hedefliyor. Opera Max’ın şirketin diğer tarayıcı ürünlerinden önemli ölçüde farklı bir önermeye sahip olduğu ve Opera için farklı bir odağı temsil ettiğine vurgu yapılıyor.

Tahmin edeceğiniz üzere, Android akıllı telefonunda hala Opera Max uygulamasına sahip olan kullanıcılar bundan böyle hiçbir güncelleme alamayacaklar. Öte yandan Opera servisinin fişini tamamen çekene kadar Opera Max’ın avantajlarından faydalanmaya devam etmek mümkün olacak. Şirket, sunucu taraflı desteği de sonlandırmaya karar verdiklerinde bunu kullanıcılarla paylaşacaklarını belirtiyor.

Kaynak: Shiftdelete
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git