Ölen Babasıyla Oyun Oynamak

Ölen Babasıyla Oyun Oynamak

Bir gencin çektiği videoda ölen babasıyla ilgili anlattığı şey çok etkileyici.

Sabah Gazetesi Günaydın'ın yazarlarından olan Mevlüt Tezel ilginç bir hikayeyi köşesine taşımış.

Genç kahramanımız, kısa filmde geçen hikayeyi şöyle anlatıyor:

"4 yaşındaydım. Babam bir akşam elinde bir oyunla (XBOX) geldi. Bu oyun, 2001 yılının en çok oynanan oyunlarından biriydi. Birlikte çok oyun oynadık ve çok eğlendik. Ta ki ben 6 yaşındayken babam ölünceye kadar... 10 yıl boyunca oyun konsoluna elimi sürmedim.

Sonra bir gün oyunu açtım ve bir şeyin farkına vardım. En hızlı tur, oyun tarafından 'hayalet sürücü' olarak kaydediliyor. Sonraki oyunlarda bu hayalet sürücü, senin önünde beliriyor. Kaydedilmiş en hızlı turun, babama ait olduğunu fark ettim. Babam o hayalet arabada, önümde gidiyordu. Buna inanmak çok zor. Onu yenmek için uğraştım ve önüne geçtim. Ama bitiş çizgisine gelmeden durdum. Çünkü onu kaybetmek istemiyordum."

Müthiş bir öykü. Bu kısa filmin viral olma ihtimali de var ama şu link'i tıklayıp mutlaka izleyin: https:// vimeo.com/162531355

Eskiden babayla ilgili anlatılan anılar futbol oynarken, balık tutarken, piknikteyken vs. diye başlardı. Yeni kuşağın anıları da teknolojik oluyor.

Babalar, oyun oynarken çocuklarına mahsusçuktan yenilir. Bu hikayede; çocuğun bilgisayar oyununda bile olsa babasını tekrar kaybetmemek için bilerek yenilmesi muhteşemdi. Bu duygusal ve yaratıcı öykünün önünde saygıyla eğiliyorum.

YAZIDA BAHSİ GEÇEN VİDEO:

Kaynak: Ölen babasıyla oyun oynayan genç

 

 

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git