Mobil interneti neden tercih etmeliyiz? Bize ne gibi bir avantajı var?

Mobil internetin önemine dair açıklayıcı ve kısa bir yazı yazdım..

Daha dün gibi diyebileceğimiz yakın bir zamanda hayatımıza giren internetin önemi zaman akışında hızla artıyor. Özellikle şu son 3-4 yılda mobil internet kullanımınındaki artış bu durumu gözler önüne seriyor. İnternet aslında ucu bucağı görünmeyen bir bilgi havuzu. Aslında bu tanım kimilerine göre de değişebiliyor. Mesela kimisi işini bu araçla birlikte yönetirken; kimisi de interneti çalıştığı sektörle ilgili gelişmeleri takip etmek ve araştırmak yerine kullanırken, kimisi de bu alanda işlerini tabiri caizse teknoloji formatında düzenliyor. Ama ben bugünkü yazımda mobil internet teknolojisini ele alacağım…

Mobil interneti tercih etmeliyiz; çünkü mobil internet sayesinde istediğimiz an, istediğimiz yerden bilgiye erişebiliyoruz, bunun dışında bir banka müşterisiyseniz yatırımlarınızı takip edebilir, banka işlemlerinizi günlük olarak takip edebilir, ve diğer bankacılık işlemlerinizi de rahatlıkla bir tuşlama ile gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca eğer bir lojistik firma işletmecisiyseniz işletmeniz gereği taşımacılık faaliyeti yapıyor ve çalışanlarınızın iş uyumuna disiplinini sağlamak istiyorsanız mobil internet kullanımının sizin de faydalı olacağına inanmalısınız. Şu bilgi notunu da ekleyelim, ülkemizde mobil internet alanında faaliyet gösteren GSM şirketleri iş ortaklarına bu alanda eşsiz deneyim ve hizmetler sunuyor. Yani aslında siz istedikten sonra bu sektörde faaliyet gösterenin de hizmet alanın da büyümesi ve gelişmesi oldukça hissedilebilir bir ölçüdür.

Ayrıca bir GSM firmasının açıkladığı verilere göre de Kurban Bayramı’nda internet kullanımı %140 arttığı bilgisi paylaşılıyor. Ve her geçen yıl içerisinde GSM kullanıcısının arttığı gibi mobil internet üzerindeki zenginlikleri deneyimleyenlerin mobil internetten kopamadığını da görebiliyoruz.

Yararlı olması dileğiyle..

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git