Messenger Kullanımdan Kaldırılıyor

Messenger kullanımdan kaldırılıyor. Yakında Messenger tamamen kalkacak ve Messenger'ın yerini Skype alacak. Çabuk olun ve Messenger kişilerinizi Skype'a taşıyın.

Messenger kullanımdan kaldırılıyor. Yakında Messenger tamamen kalkacak ve Messenger'ın yerini Skype alacak. Çabuk olun ve Messenger kişilerinizi Skype'a taşıyın.Bugünlerde bilgisayarımıza yeniden Messenger'ı yüklemek isteyip de Messenger'ın sitesine gittiğimizde karşımıza "Messenger yakında kullanımdan kalkıyor. Skype'a yükselttiğinizde kişileriniz sizinle kalır." diye sizi uyaran bir sayfa çıkıyor.

Microsoft geçtiğimiz yıllarda da blog sayfasını kaldırmıştı ve kullanıcıların blog sayfalarını Wordpress'e taşımaları için zaman vermiş, ardından da tamamen blog sistemini kapatmıştı. Şimdi aynı durum Messenger için geçerli.

Messenger'ı kaldırmasındaki en büyük sebep bence Messenger'ın eskisi kadar kullanılmaması. İnsanlar artık arkadaşları ile iletişimi, sohbeti, kameralı sohbeti Facebook üzerinden gerçekleştiriyor. Yani Facebook insanların bütün ihtiyaçlarını karşılıyor. Fakat şu ada bir gerçek ki, benim gibi bir çok kişi messenger'ın hantal sohbet sistemini çoktan terketmişti Skype'ın çok daha iyi bir hizmet sunduğu kesin.

Artık Messenger tamamen ortadan kalkıp tarih olunca. "Bir zamanlar Messenger vardı" diye hatıralarımızı paylaşıp biraz nostalji bile yaparız.

Son olarak Messenger kişilerini Skype'a taşımaya geldi bu işlem ise çok kolay. Programı kurunca giriş ekranında -kullanıcıadı şifre girdiğimiz ana pencere- "Bir Microsoft hesabı" yazan yere tıklayınca kişilerimiz artık Skype'a eklenecektir. Aynı işlem Facebook için de geçerli.

Messenger'ın indirme sayfası: http://windows.microsoft.com/tr-TR/messenger/home

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 8 yıl önce
Daha önce skype kullanan arkadaşlar [b]Yardım>Güncelleme Kontrolü Yap[/b] diyerek gelen güncellemeyi yüklesinler. Daha sonrasında ' [b]Microsoft Hesab[/b]ı ' diyerek işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarı Git